Menu główne

JARMARK JAMNEŃSKI JUŻ W NIEDZIELĘ

22.06.2022
Jarmark Jamneński już wkrótce

W niedzielę 26 czerwca o godz. 11.00 Zagroda Jamneńska zaprasza na Jarmark Jamneński pod hasłem: NATURALNIE W JAMNIE. Będzie to radosne powitanie rozpoczętego kilka dni wcześniej kalendarzowego lata i tego, co w nim najpiękniejsze – bujnie rozwijającej się przyrody, hojnie obdarzającej człowieka swoimi darami. 

Na dziedzińcu Zagrody staną stoiska rękodzielników, kół gospodyń wiejskich i producentów zdrowej żywności; będzie tam można kupić ceramikę z motywami roślinnymi, drewniane zabawki, koronkowe ozdoby, kosmetyki naturalne, przetwory owocowe i warzywne, kiszonki, wędzone sery, pierogi, ciasta. Emocje zrównoważą kojące dźwięki harfy, na której zagra znana już bywalcom Jarmarków Petra Machkova.

Goście syci wrażeń kulinarnych i zakupowych będą mogli zajrzeń na wystawę stałą, prezentująca życie dawnych mieszkańców Jamna, która na tę okazję zostanie wzbogacona o zabytkowe sprzęty dla dzieci i zabawki pochodzące ze zbiorów Działu Etnografii Muzeum w Koszalinie.

Nieodzownym elementem Jarmarków są warsztaty. Tym razem ich uczestnicy będą tworzyli zabawki, jakimi dawniej bawiły się dzieci: koniki wyplatane z trawy, papierowe motyle oraz śmigiełka przypominające klonowe „noski”. Po raz pierwszy na Jarmarku gościł będzie Paweł Kaźmierski z Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy, który poprowadzi warsztaty o kaktusach: podzieli się praktycznymi informacjami dotyczącymi uprawy tych ciekawych roślin, a pod jego fachową opieką każdy uczestnik będzie mógł własnoręcznie posadzić dwa kaktusiki.

Zajęcia warsztatowe zostały zaplanowane w następujący sposób:

sala plastyczna
11.30 - 12.00: koniki z trawy
13.00 - 13.30: kaktusy (warsztaty pod szyldem Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy)
15.00 - 15.30: koniki z trawy

sala ceramiczna

12.00 - 13.00 oraz 14.00 - 15.00: papierowe motyle i śmigiełka

Bilety na warsztaty, w cenie 5 zł, będzie można nabyć podczas Jarmarku w kasie Zagrody.

 

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku