Menu główne

Gmina Miasto Koszalin otrzymała nagrodę Grand Prix w konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom 2020”

25.11.2020
Na zdjęciu jest kobieta na rowerze

IX ogólnopolski konkurs „GMINA PRZYJAZNA ROWERZYSTOM W OCENIE TURYSTÓW KOLARZY” Edycja 2020 jest organizowany przez ZG PTTK przy honorowym patronacie Ministerstwa Rozwoju, POTu czy Związku Miast Polskich.

W konkursie oceniano i opiniowano następujące działania Gminy:

1. inwestycje w infrastrukturę turystyczną: szlaki, ścieżki i drogi rowerowe, wypożyczalnie rowerów, stojaki dla rowerów w miejscach użyteczności publicznej (takich jak dworce PKP, PKS, urzędy, parki), punkty napraw rowerów, miejsca obsługi rowerzystów, miejsca noclegowe, postojowe itp.;

2. promocję w postaci wydanych map, przewodników, aplikacji mobilnych, informacji na stronach gminy i innych portalach,

3. popularyzację turystyki rowerowej poprzez organizację cyklicznych imprez dla miłośników dwóch kółek,

4. wskazanie konkretnych działań na rzecz mieszkańców i turystów związanych z propagowaniem bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym rowerzystów (np. używanie kamizelek odblaskowych, oświetlenie, znakowanie, jazda w kaskach).

 

Gmina Miasto Koszalin w związku z tym, że otrzymywała certyfikaty Gminy Przyjaznej Rowerzystom w latach 2017, 2018 oraz 2019 ubiegała się o przyznanie nagrody Grand Prix (tylko gminy, które otrzymały trzykrotnie certyfikat mają do tego prawo).

 

Zgłoszenia gmin do konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom” dokonują turyści kolarze na postawie karty zgłoszenia. W związku z tym tytuł zawdzięczamy również aktywnym koszalińskim kolarzom, którzy zgłosili Gminę Miasto Koszalin do tegorocznej edycji konkursu.


Photo by Blubel on Unsplash

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku