Menu główne

Gmina Miasto Koszalin otrzymała nagrodę Grand Prix w konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom 2020”

25.11.2020
Na zdjęciu jest kobieta na rowerze

IX ogólnopolski konkurs „GMINA PRZYJAZNA ROWERZYSTOM W OCENIE TURYSTÓW KOLARZY” Edycja 2020 jest organizowany przez ZG PTTK przy honorowym patronacie Ministerstwa Rozwoju, POTu czy Związku Miast Polskich.

W konkursie oceniano i opiniowano następujące działania Gminy:

1. inwestycje w infrastrukturę turystyczną: szlaki, ścieżki i drogi rowerowe, wypożyczalnie rowerów, stojaki dla rowerów w miejscach użyteczności publicznej (takich jak dworce PKP, PKS, urzędy, parki), punkty napraw rowerów, miejsca obsługi rowerzystów, miejsca noclegowe, postojowe itp.;

2. promocję w postaci wydanych map, przewodników, aplikacji mobilnych, informacji na stronach gminy i innych portalach,

3. popularyzację turystyki rowerowej poprzez organizację cyklicznych imprez dla miłośników dwóch kółek,

4. wskazanie konkretnych działań na rzecz mieszkańców i turystów związanych z propagowaniem bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym rowerzystów (np. używanie kamizelek odblaskowych, oświetlenie, znakowanie, jazda w kaskach).

 

Gmina Miasto Koszalin w związku z tym, że otrzymywała certyfikaty Gminy Przyjaznej Rowerzystom w latach 2017, 2018 oraz 2019 ubiegała się o przyznanie nagrody Grand Prix (tylko gminy, które otrzymały trzykrotnie certyfikat mają do tego prawo).

 

Zgłoszenia gmin do konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom” dokonują turyści kolarze na postawie karty zgłoszenia. W związku z tym tytuł zawdzięczamy również aktywnym koszalińskim kolarzom, którzy zgłosili Gminę Miasto Koszalin do tegorocznej edycji konkursu.


Photo by Blubel on Unsplash

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku