Menu główne

Galeria Ratusz w Jubileuszowej odsłonie

30.12.2020
Obraz przedstawia logo przygotowane z okazji 20-lecia Galerii Ratusz

W mijającym roku, znana koszalinianom i artystom reprezentującym różne pokolenia i środowiska, Galeria Ratusz, znajdująca się na dwóch piętrach  koszalińskiego magistratu, obchodzi 20-lecie powstania. Przez wszystkie te lata zyskała wielu sympatyków i stałych bywalców, zarówno uczestniczących w wernisażach i spotkaniach z twórcami, jak i zwiedzających wystawy przy okazji wizyty w Urzędzie Miejskim. 

Galeria Ratusz jest więc dzisiaj stałym miejscem ekspozycji sztuki współczesnej, z corocznym planem wystawienniczym i sporym dorobkiem. W ciągu dwóch dekad zaprezentowała prace malarskie, fotograficzne i graficzne autorstwa   twórców z Koszalina i wielu innych miejscowości w kraju. Galeria jest gościnna dla artystów koszalińskich i ich przyjaciół.

Niesłabnącą popularność i dobrą passę Galerii Ratusz przerwała w tym ważnym dla nas roku jubileuszowym epidemia COVID-19, uniemożliwiając organizację kolejnych wernisaży i uroczyste obchody rocznicy. Nie udało się, co nie oznacza, że zostawimy Państwa bez zaakcentowania wyjątkowości tego roku. Zrobimy to, co niezwykle ważne dla każdego miejsca – wprowadzimy identyfikację graficzną Galerii Ratusz.

Premierowo prezentujemy więc jubileuszowe logo, którego autorem jest grafik Łukasz Waberski. Twórca ma na koncie m. in. oprawę graficzną Koszalińskiego Kongresu Kultury, projekt Koszalińskiego Grafiku Kultury, a ponadto zasiada w zespole redakcyjnym Almanachu Kultury Koszalińskiej.

Dodatkowo, wraz ze Studiem 105, działającym przy Centrum Kultury 105 w Koszalinie, stworzyliśmy film, który przypomni wszystkim historię i przybliży działalność galerii (link poniżej).

Mamy nadzieję, że przyszły rok pozwoli nam wejść w trzecie dziesięciolecie funkcjonowania Galerii Ratusz tak, jak wszyscy życzylibyśmy sobie tego, czyli wspólnie przeżywając emocje obcowania ze sztuką. 

https://www.youtube.com/watch?v=HxvPmiN8iH8

Po kliknięciu w link, opuszczą Państwo stronę www.koszalin.pl i zostaną przekierowani do portalu YouTube.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku