Menu główne

Gala Koszalińskiej Kultury 2015 - 28 marca 2015 r. Filharmonia Koszalińska

28.03.2015

Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia  w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury  za rok 2014 rozdane.

W tym roku Kapituła rozpatrzyła 111 wniosków, z czego  pozytywnie zaopiniowała  53 wnioski w  kategoriach:1  nagroda specjalna  za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze - Artysta Roku, 4  nagrody z okazji jubileuszu twórczego, 9  nagród za osiągnięcia w dziedzinie kultury (dorośli), 11 nagród w  dziedzinie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury, 2  nagrody I st. za osiągnięcia w dziedzinie kultury ( dzieci i młodzież), 24  nagrody II st. za osiągnięcia w dziedzinie kultury ( dzieci i młodzież), 1  nagroda za realizację przedsięwzięcia artystycznego „Wydarzenie Kulturalne Roku”,1 nagroda za zaangażowanie i pracę przyczyniającą się do upowszechniania, rozwoju i promocji kultury „Przyjaciel Kultury”. Najwyższe wyróżnienie  "Artysty Roku" otrzymał artysta - plastyk Krzysztof Rećko- Rapsa, uczestnik wielu prestiżowych wydarzeń kulturalnych w światowych miejscach m.in. w Galerii Samsung  w Seulu, w Art Gallery Saman w Rzymie. Tytuł Wydarzenie Kulturalne roku 2014 otrzymało widowisko "Wesele Jamneńskie", realizowane przez Fundację Pokoloruj Świat. Obok nagród prezydenckich wręczono także nagrody dodatkowe, ufundowane przez sponsorów: Ryszarda Mrozińskiego - prezesa Zarządu Bałtyckiego Banku Spółdzielczego i Jarosława Bihuna- prezesa Zarządu Telewizji Kablowej Koszalin.

Galę zainaugurował koncert Filharmonii Koiszalińskiej pod dyrekcją Macieja Osady – Sobczyńskiego - ubiegłorocznego laureata Nagrody Prezydenta Miasta, absolwenta koszalińskiej szkoły muzycznej I i II stopnia a następnie Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale teorii muzyki i kompozycji. Podczas koncertu wystąpili: Michalina Olszewska, Karolina Nawrocka wraz z Hubertem Miarką (pianino, aranżacja) , Paweł Barów, Piotr Zemła oraz Ewa i Basia Osada – Sobczyńskie. W trakcie  imprezy zaprezentowano również film Marcina Golika "Happy Koszalin", tegorocznego laureata w dziedzinie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury oraz film Telewizji "Max",  prezentujący wydarzenia kulturalne minionego roku.

Uroczyste rozdanie nagród zakończył występ akordeonowy  w wykonaniu Wojciecha Jaśkiewicza- studenta Wydziału instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie, tegorocznego laureata nagrody ufundowanej przez Ryszarda Mrozińskiego .

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości:

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku