Menu główne

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

21.09.2022
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

22 września na zakończenie ETZT odbywa się Europejski Dzień bez Samochodu. W związku z tym wydarzeniem przez cały dzień miejska komunikacja autobusowa jest za darmo (w kwietniu 2019 roku Rada Miejska w Koszalinie postanowiła, iż co roku 22 września będzie dniem wolnym od opłat w komunikacji miejskiej dla wszystkich pasażerów).

Jednocześnie pierwsze dwie godziny wypożyczenia roweru w ramach Koszalińskiego Roweru Miejskiego będą bezpłatne.

W dniach 16-22 września trwa kampania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, która została zainicjowana w 2002 roku przez Komisję Europejską. Głównym założeniem kampanii jest promocja proekologicznych postaw, zmiana przyzwyczajeń niekorzystnych dla mieszkańców oraz propagowanie nisko- lub bezemisyjnego środka transportu publicznego.

Polska praktycznie od początku istnienia kampanii bierze w niej udział.

Jak większość miast w Polsce również Koszalin bierze od wielu lat aktywny udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu.

Przez cały czwartek 22 września (tj. od północy do godziny 23:59) zamiast bezpłatnych pierwszych 15 minut miłośnicy dwóch kółek skorzystają z jednośladów za darmo przez każde dwie pierwsze godziny wypożyczenia. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem jednego z systemów Nextbike. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji, po prostu wypożyczamy rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku