Menu główne

EMKA RUN czyli IV edycja biegu z przeszkodami

06.06.2024
osoba wiążąca sznurówki w obuwiu sportowym

Już 30 czerwca odbędzie się IV edycja biegu z przeszkodami – EMKA RUN. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo skierowana także do zawodowych biegaczy. Ambasadorką biegu została medalista olimpijska i koszalinianka Małgorzata Hołub – Kowalik.

Bieg EMKA RUN, organizowany przez centrum handlowe EMKA, na stałe wpisał się już w kalendarz wakacyjnych wydarzeń sportowych. Tym razem jednak bieg odbędzie się w zupełnie nowej odsłonie.

BEMKA RUN to bieg przez dmuchane przeszkody, które zawodnicy będą musieli pokonać w jak najkrótszym czasie. Tegoroczna edycja to dwie kategorie: EMKA RUN PRO skierowana do zawodowych biegaczy, a także EMKA RUN FAMILY skierowana do młodszych zawodników i ich rodzin.

Trasa dla profesjonalistów to 1000 metrów i aż 8 przeszkód.

Ambasadorką biegu EMKA RUN została Małgorzata Natalia Hołub-Kowalik – polska lekkoatletka, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów z 2020 r., wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4 × 400 metrów, wicemistrzyni świata w sztafecie 4 × 400 metrów z 2019 r. i mistrzyni Europy w sztafecie 4 x 400 metrów z 2018 r.

„W tym roku zapraszamy zarówno rodziców z dziećmi, jak i profesjonalnych biegaczy. Chcemy, aby bieg EMKA RUN stał się naszym flagowym, sportowym wydarzeniem, a w przyszłości biegiem, na który przyjeżdżać będą sportowcy z całej Polski” – podkreśla Daria Kokowska, dyrektorka EMKI.

Co trzeba zrobić, żeby zapisać się na bieg? W tym roku zapisy odbywają się online na stronie www.biegnijmy.pl/emkarun i są zupełnie bezpłatne, ale żeby móc odebrać numer startowy należy zrobić zakupy w EMCE za kwotę min. 30 zł w dniach 6 – 30.06.2024

Zapisy trwają w dniach 6-27.06.2024 online oraz w dniu biegu, 30.06.2024 w godzinach 10.00 – 11.00 w biurze zawodów zlokalizowanym na parkingu EMKI.

Zapisać się mogą

· Osoby 15 + za zgodą opiekuna plus osoby dorosłe – EMKA RUN PRO

· Dziecko powyżej 6 roku życia (6 – 11) plus dorosły opiekun EMKA RUN FAMILY YOUNG

· Młodzież w wieku 11 - 15 plus dorosły opiekun EMKA RUN FAMILY

Pula nagród w tym roku to ponad 3000 zł. Zwycięzcy otrzymają karty podarunkowe do EMKI, a także upominki od najemców, m.in.: Stokrotki, Domino’s Pizza, Sinsay, Martes Sport, Berlin Döner Kebap i innych.

Patronat honorowy nad biegiem EMKA RUN objął Prezydent Miasta Koszalina Tomasz Sobieraj, a patronaty medialne: biegnijmy.pl, gk24, Głos Koszaliński, Miasto Tygodnik Koszaliński, Twoje Radio, a także TV Max.

EMKA RUN, niedziela, 30 czerwca, w godzinach 10.00 – 18.00

Bieg rozpoczyna się o godzinie 11.00, a poprzedzi go rozgrzewka z olimpijką Małgorzatą Hołub – Kowalik

Na wszystkich gości będą także czekały dmuchańce, strefa zabaw dla najmłodszych, liczne gry i zabawy, a także strefa malowania buziek i warsztatów.

Zapisy online: www.biegnijmy.pl/emkarun

Szczegóły i regulamin dostępne są na www.emka.pl

Alert

Bezpieczne wakacje w Koszalinie - czas na lato pełne atrakcji! Harmonogram wydarzeń dostępny jest tutaj.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku