Menu główne

Dni Koszalina: wizyta delegacji Miast Partnerskich

27.05.2024
Zdjęcie z delegacją
Z okazji 758 rocznicy nadania praw miejskich Koszalinowi w dniach od 24 do 27 maja 2024 r. odbyły się uroczyste „Dni Koszalina”. Na zaproszenie Prezydenta Miasta Koszalina p. Tomasza Sobieraja, nasze miasto odwiedziły delegacje miast partnerskich z Trok (Litwa), Berlina Okręg Tempelhof - Schöneberg (Niemcy) oraz Iwano - Frankiwska (Ukraina).
;
W składy delegacji miast partnerskich wchodzili: Berlin Okręg Tempelhof - Schöneberg- Eva Majewski Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Planowania Miejskiego, Martina Zander-Rade Zastępca Przewodniczącego Parlamentu Okręgu Tempelhof-Schöneberg oraz Oliver Fey członek Parlamentu Okręgu Tempelhof-Schöneberg; Iwano - Frankiwsk -  Rusłan Gaida Zastępca Mera wraz z małżonką Virą Gaida; a także Troki - Zastępca Mera Jonas Kietavičius, Aneta Bubelevičienė Główny specjalista w Departamencie Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego oraz Indrė Pigulevičienė dyrektor progimnazjum Kęstutis w Senieji Trakai.
;
W dniu 25 maja delegacje uczestniczyły w uroczystościach Dni Koszalina, a także spędzili czas spacerując brzegiem Morza Bałtyckiego. Popołudniu zaproszeni goście  uczestniczyli w spotkaniu z Kierownictwem Urzędu Miejskiego na oficjalnym obiedzie. Miasto Koszalin reprezentował Prezydent Miasta Koszalina p. Tomasz Sobieraj wraz z Zastępcami, Pani Sekretarz Marią Czesyk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Koszalinie p. Artur Wezgraj. Wieczorem wszyscy udali się na koncert w Amfiteatrze, gdzie wystąpiła gwiazda wieczoru Olivia Addams.
;
W słoneczną niedzielę na Rynku Staromiejskiej przedstawiciele delegacji wspólnie z Prezydentem Miasta Koszalina p. Tomaszem Sobierajem kroiły tort i częstowali mieszkańców z okazji urodzin miasta. Następnie goście udali się się do kościoła w Jamnie, gdzie mogli pozanć kulturę jamneńską. Wycieczka obejmowała również  zwiedzanie Koszalina, w tym Przystań nad Jeziorem Jamno, Wodną Dolinę czy Strefę Ekonomiczną.
Przyjazd delegacji miast partnerskich był nie tylko okazją do wzmacniania więzi między naszymi miastami, ale także do wymiany kulturalnej i wielu inspirujących rozmów.

Alert

Bezpieczne wakacje w Koszalinie - czas na lato pełne atrakcji! Harmonogram wydarzeń dostępny jest tutaj.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku