Menu główne

Dni Koszalina 23 maja - 1 czerwca

16.05.2013

W tym roku, w ramach Dni Koszalina, jak co roku odbędzie się szereg imprez na terenie całego miasta. Nie zabraknie również Gwiazd, w tym roku będą to dwa koncerty: jeden 25 maja o godzinie 20:00 w Amfiteatrze, gdzie wystąpią Elektryczne Gitary, drugi 27 maja w Sali widowiskowej CK105, gdzie wystąpi zespół LemON.

 

Wśród nowości, przygotowanych przez Centrum Kultury 105, w tym roku znajdziemy:

Już na początku, 24 i 25 maja w Domku kata premierę będzie miał Good Vibe Festival – nowa inicjatywa muzyczna w Koszalinie, podczas której odbędą się koncerty zespołów reprezentujących takie style jak funk, instrumental hip-hop, jazz, soul, elektronika. Zaprezentują się aż cztery zespoły: Roux Spana Beat Trio, Electro Acoustic Beat Sessions - piątek, oraz Dżindżer Projekt, The Cookies - sobota. Studenci w ramach Tygodnia Kultury Studenckiej będą mogli wejść bezpłatnie ( pozostałe osoby zapłacą 5 zł).

25 maja odbędzie się II edycja Pchlego Targu „Wynieś graty ze swej chaty”. Na prośbę mieszkańców, którzy brali udział w majówkowym bazarze, 25 maja od rana będzie można znów przynieść swoje „graty” na plac przed Amfiteatrem.

26 maja zapraszamy wszystkich do kolejnego bicia rekordu w tańcu grupowym! Wytańczmy rekord po raz trzeci odbędzie się na placu przy Ratuszu. Dotychczasowe rekordy to: 1143 - w roku 2011, oraz 1413 osób - w roku 2012. Podczas imprezy zaprezentują się także najlepsze grupy taneczne z Koszalina.

29 maja przygotowaliśmy coś dla młodszych widzów.  Interaktywny taneczny spektakl dla dzieci "NGOMA - TAŃCZĄCY SŁOŃ", który jest formą aktywnej zabawy przeradzającej się w taniec. 

Tego samego do Koszalina przyjedzie Zespół Folklorystyczny ŻYTNICA z Białorusi, który jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali. „Żytnica” łączy tradycyjne źródła kultury z nowoczesnymi cechami . Wykonują  stare białoruskie piosenki we własnej interpretacji,  a także tworzy  własne utwory, które są jedną z głównych zalet zespołu i ujawniają istotę tradycyjnej białoruskiej mentalności. Występ odbędzie się 29 maja w sali widowiskowej CK105, wstęp na koncert jest bezpłatny.

30 maja w Amfiteatrze zostanie wyświetlony film „Jesteś Bogiem”. Będzie można na dużym ekranie obejrzeć jeden z najpopularniejszych filmów tego roku. Wstęp jest bezpłatny.

W tym roku CK105 jest współorganizatorem III edycji Trio Basket, czyli turnieju koszykówki ulicznej, który został poszerzony o działania artystyczne. O oprawę muzyczną w czasie trwania turnieju zadbają koszalińscy DJ'e. 1 czerwca od godziny 19:00 na specjalnie przygotowanej scenie pojawią się: koszaliński raper B.A.D. oraz jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny hip hopowej, donGURALesko.

Program Dni Koszalina na wszystkie dni od 23 maja do 1 czerwca jest dostępny tutaj.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku