Menu główne

Defibrylatory AED oficjalnie odpalone!

13.03.2023
Defibrylatory AED oficjalnie odpalone!

Inwestycja jest efektem projektu „40 Punktów Życia – defibrylatory AED w miejscach publicznych – bezpieczniejszy Koszalin”.

Już teraz możecie Państwo znaleźć na terenie Koszalina 40 szt. defibrylatorów AED (27 szt. to defibrylatory wolnostojące, 5 szt. zostało umieszczonych na budynkach różnych instytucji i organizacji a pozostałe 8 szt. to tzw. defibrylatory mobilne, z czego 5 szt. znajduje się w autobusach MZK, 2 szt. w autach Straży Miejskiej, 1 szt. w radiowozie policyjnym).

Defibrylatory mają za zadanie poprawiać bezpieczeństwo w naszym mieście. Każdy z nich ma swoją unikatową nazwę i przypisany mu numer np. „Punkt Życia #1”.

Niewątpliwą zaletą zrealizowanego projektu jest fakt, że Punkty Życia są do Państwa dyspozycji 24/7. Taka dostępność to realna poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Koszalina.

Każdy Punkt Życia ma wbudowany system powiadamiania, dzięki któremu każde otwarcie kapsuły czy użycie defibrylatora zostanie automatycznie zgłoszone do właściwych służb.

Lokalizacje defibrylatorów AED dostępne są tutaj: https://www.koszalin.pl/pl/page/punkty-zycia-defibrylatory-aed

Projekt zrealizowano w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego edycja 2021. Łącznie na jego realizację wydatkowano kwotę: 761 868,90 zł.
Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku