Menu główne

Czas pożegnań, czas powitań

29.03.2019
Czas pożegnań, czas powitań

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej z ratuszem pożegnała się Janina Ciesiołkiewicz, skarbnik miasta nieprzerwanie pełniący tę funkcję od 1999 roku. Były kwiaty, laudacje i... łzy wzruszenia. Pani Janeczka odchodzi na zasłużoną emeryturę, po 54 latach pracy. Wychowała przez ten czas pod swoimi skrzydłami niejednego finansowego fachowca - jej wiedza, doświadczenie i umiejętności są wzorem.

Czas pożegnań, czas powitań

Nowym skarbnikiem miasta została Katarzyna Macko, dobrze znana w koszalińskim ratuszu, w którym pracuje od ponad 20 lat. Ostatnio była dyrektorem Wydziału Księgowości UM. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć powodzenia na tej nowej drodze rozwoju zawodowego.

Czas pożegnań, czas powitań

 

Janina Ciesiołkiewicz

Urodziła się w 1946 r. w Wawrowie (woj. warmińsko-mazurskie). Pracę zawodową rozpoczęła jako księgowa w 1965 roku w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Kuczborku. W Koszalinie pracowała w Urzędzie Powiatowym (1973-1975), Robotniczej Spółdzielni Wydawniczej Prasa Książka Ruch (1975-1986) i Regionalnym Związku Spółdzielni Inwalidów. W 1991 roku rozpoczęła pracę w Urzędzie Miejskim jako inspektor w Wydziale Handlu i Rozwoju Gospodarczego. Od 1995 roku Naczelnik Wydziału Finansowego,  a od 3 grudnia 1999 r. Skarbnik Miasta. Po 54 latach pracy zawodowej odchodzi na emeryturę.

Odznaczenia:

2009 Odznaka Srebrnego Łuku za zasługi dla ruchu "Amazonek"

2010 Srebrna Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego

2013 Srebrna Odznaka Honorowa Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej

2015 Krzyż 95 Lat Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

 

Katarzyna Macko

Rodowita koszalinianka, po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 3 rozpoczęła naukę w Zespole Szkół nr 1. Będąc uczennicą tej szkoły została laureatem olimpiady ekonomicznej. Potem były studia ekonomiczne na Uniwersytecie  Szczecińskim, które ukończyła w 1996 roku. Początkowo pracowała w Pomorskim Banku Kredytowym (obecnie PKO SA), a następnie była główną księgową w Szkole Podstawowej nr 18. Ponad 20 lat temu zaczęła pracę w Urzędzie Miejskim. W 2005 roku ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie i finanse w jednostkach samorządu terytorialnego”, które odbywały się na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. W tym samym roku została kierownikiem Referatu Wydatków i Analiz Oświatowych Wydziału Edukacji. Od 1 października 2018 roku jest dyrektorem Wydziału Księgowości UM w Koszalinie.

Lubi kontakt z przyrodą oraz podróże po Polsce.

 

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku