Menu główne

"Czas i miejsce dla sztuki" w Galerii Ratusz

22.09.2023
Prace wykonane podczas Pleneru Malarskiego w Osiekach

Na drugim piętrze Galerii Ratusz można już podziwiać dorobek XXVI Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Czas i miejsce dla sztuki”, który odbywał się w Osiekach.

Tegoroczny Plener Malarski pn. ”Czas i miejsce dla sztuki” pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina organizowany przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Koszalin – Słupsk, odbywał się w dniach 30 sierpnia - 07 września 2023r. Inauguracja Pleneru z prezentacją uczestników Pleneru miała miejsce w Galerii Ratusz w Koszalinie 31 sierpnia 2023r. podczas wernisażu malarstwa artysty, prof. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu w Szczecinie Zbigniewa Blekiewicza pt. „ Horyzonty”. W 2023 roku mija 60 lat od I Międzynarodowego Studium Pleneru w Osiekach, które Julian Przyboś w minionych czasach nazwał „letnią stolicą Polski Plastycznej”. Dzisiaj polscy i zagraniczni artyści, krytycy i historycy sztuki z Europy, USA, Azji. tworzą i dyskutują o aktualnych problemach malarstwa w tym samym miejscu, lecz w czasie zupełnie odmiennym, w którym są niemal nieograniczone możliwości podróżowania, nawiązywania artystycznych kontaktów, poznawania sztuki tworzonej w najbardziej nawet odległych krajach. W tegorocznym plenerze wzięło udział 23 artystów , których dzieła można oglądać w Galerii Ratusz w Koszalinie.  

Finisaż odbędzie się 12 października 2023 r. o godzinie 16.30, Galeria Ratusz II p.


 

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku