Menu główne

Bożonarodzeniowy Jarmark Jamneński

07.12.2023
Grafika przedstawia piernik w kształcie gwiazdki wiszący na gałązce świerku oraz tekst informujący o terminie i miejscu wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy na ostatni w tym roku, Bożonarodzeniowy Jarmark, który odbędzie się w niedzielę 10 grudnia na dziedzińcu Zagrody Jamneńskiej, w godz. 12:00 - 17:00. Będzie to świetna okazja, aby zakupić wyjątkowe prezenty, a także spróbować smakowitych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Na stoiskach znajdą Państwo świąteczne dekoracje, ceramikę, naturalne kosmetyki, świece, drewniane rzeźby, ręcznie szyte zabawki, wyroby z wełny, serwety, biżuterię oraz wiele innych oryginalnych przedmiotów. Oprócz rękodzieła dostępne będą również bożonarodzeniowe przysmaki – pierniki, pierogi, ciasta, a także wyroby z konopi, miody oraz zakwasy z warzyw. Na scenie plenerowej w świąteczny nastrój wprowadzą nas młodzi wokaliści z Pałacu Młodzieży. Na dziedzińcu rozstawimy choinki, które będzie można udekorować wyjątkowymi, tradycyjnymi ozdobami – cebulą, jabłkami i orzechami. Po raz pierwszy na terenie Zagrody będzie można zobaczyć „żywą” szopkę.Stałym elementem jarmarku są również warsztaty plastyczne. W pomieszczeniach stodoły edukacyjnej nauczymy robienia makramowych zawieszek na choinkę, stworzymy napary i mieszanki ziołowe zapobiegające przeziębieniom, a także pokażemy jak samodzielnie pomalować bombki i wykonać anioły z bibuły, które niegdyś ozdabiały świąteczne drzewka.Około godziny 16.00 do Zagrody zawita Święty Mikołaj i obdaruje dzieci słodkimi upominkami.Warsztaty:

SALA PLASTYCZNA

12.00-13.00 Makramowe zawieszki na choinkę (30 zł/os.)13.30-15.00 Mieszanki ziołowe (30 zł/os.)15.30-16.30 Makramowe zawieszki na choinkę (30 zł/os.)SALA CERAMICZNA

12.30 – 14.00 Retro anioły z bibuły (15 zł/os.)

15.00 – 16.30 Malowanie bombek (15 zł/os.)

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku