Menu główne

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu pomocniczego. Wznowienie działalności

22.07.2020
Na zdjęciu wózek inwalidzki

Od dnia 23 lipca 2020 r. WSPL SPZOZ w Koszalinie wznawia działalność bezpłatnej wypożyczalni sprzętu pomocniczego (rehabilitacyjnego).

  • Wypożyczalnia a COVID-19

W celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji, przeciwdziałania, zapobiegania i zwalczania COVID-19 informujemy, że podpisanie stosownych dokumentów oraz wypożyczenie sprzętu odbywać się będzie w budynku technicznym (poza budynkiem głównym, dostęp do budynku głównego jest ograniczony). Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 261 456 825. Osoby wypożyczające powinny stosować podstawowe środki ochrony indywidualnej (obowiązuje zakrycie ust i nosa, itd.). Jednocześnie informujemy, że każdy sprzęt jest przygotowany do wypożyczenia przy użyciu profesjonalnych środków do dezynfekcji.

  • Podstawowe informacje

Prezydent Koszalina Pan Piotr Jedliński oraz Dyrektor WSPL SPZOZ w Koszalinie Pan Andrzej Hamerla zapraszają osoby niesamodzielne i niepełnosprawne zamieszkałe w Koszalinie do skorzystania z bezpłatnej wypożyczalni sprzętu pomocniczego takiego jak: wózki inwalidzkie - manualne, kule ortopedyczne oraz balkoniki kroczące.

Wypożyczalnia działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00, w siedzibie Przychodni przy ul. Zwycięstwa 204A w Koszalinie, sprzęt jest dostępny po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem 261 456 825 – sekretariat WSPL SPZOZ w Koszalinie. Wypożyczający uzyska informacje o dostępności sprzętu, zgłosi potrzebę wypożyczenia oraz potwierdzi termin wypożyczenia i zwrotu.

Sprzęt którym dysponujemy został przekazany przez Fundację „Eco Textil od Was dla Was” ze Skarżyska Kamiennej. Ponadto Fundacja posiada około 200 stacjonarnych punktów w Polsce gdzie można bezpłatnie wypożyczyć również rowery trójkołowe oraz łóżka rehabilitacyjne wyposażone w materace przeciwodleżynowe. W celu dokładnego zapoznania się z ofertą Fundacji zapraszamy na stronę internetową Fundacji Eco Textil od Was dla Was.


Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wypożyczalni oraz innymi dokumentami (protokół zdawczo – odbiorczy, pełnomocnictwo) – na stronie internetowej WSPL SPZOZ w Koszalinie.

Po kliknieciu w link przejdą Państwo na stronę WSPL SPZOZ w Koszalinie.

www.wspl.koszalin.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/157652/bezplatna_wypozyczalnia_sprzetu_pomocniczego_rehabilitacyjnego__


Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku