Menu główne

Akwarele Alexandra Bobrysheva w Galerii Ratusz

28.06.2022
Zaproszeni goście podczas wystawy Alexandra Bobrysheva

27 czerwca 2022 r. w Galerii Ratusz II p., odbył się uroczysty wernisaż  „Twórcze osobliwości Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Osiekach Czas i miejsce dla sztuki- Alexander Bobryshev- akwarele”. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Wojciech Kasprzyk.

 Odwiedzający naszą Galerię mają okazję zobaczyć prace Aleksandra Bobrysheva wykonane techniką, która wymaga cierpliwości, wytrwałości i dobrego warsztatu. Jest bezlitosna, nie pozwala artyście na tuszowanie błędów i nanoszenie poprawek. Każdy detal musi być przemyślany. Jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej wymagających technik malarskich. To oczywiście akwarele.

Na wystawę zaprasza Prezydent Miasta Piotr Jedliński oraz Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Koszalin-Słupsk. Komisarzem wystawy jest prezes ZPAP O/ Koszalin-Słupsk dr. Ewa Miśkiewicz - Żebrowska. 

Alexander Bobryshev- urodził się w 1958 r. Studiował sztukę w Charkowie w Ukrainie, gdzie do tej pory mieszka i pracuje. Swoją karierę rozpoczął w 1977 r., kiedy zajmował się sztuką monumentalną- mozaiką i malarstwem ściennym. Równocześnie studiował technikę akwareli. Od 1989 r. jest członkiem Narodowego Związku Artystów Ukraińskich. Wybrał akwarelę jako swoją ulubioną technikę i materiał do kreatywności. Akwarela to bardzo delikatny materiał, który trzeba pokochać i związać się z nim. Wybrał tę technikę by wyrazić wszystkie subtelności krajobrazu lub martwej natury. Jest aktywnym uczestnikiem wielu międzynarodowych wystaw. Od 1986 r. wziął udział w ponad 30 wystawach zbiorowych w Ukrainie, w Polsce, na Węgrzech czy we Włoszech. Niejednokrotnie znalazł się w pierwszej 20tce wśród uczestników międzynarodowych wystaw „Akwarele” w takich krajach jak Turcja, Włochy, Hongkong oraz Polska. W 2022 r. będzie uczestnikiem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Osiekach „Czas i miejsce dla sztuki”.

Wystawę można oglądać do 4 września 2022 r.

 

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku