Menu główne

5. PKO Bieg Charytatywny w Koszalinie

18.09.2019

Koszalin był jednym z 12 miast na mapie Polski, w których 14 września o godzinie 10 wystartowało dokładnie 98 sztafet w których składy liczyły po 5 osób.
Zawodnicy biegali przez 60 minut, im więcej okrążeń, tym lepiej.

Główną ideą biegu było przebiegnięcie przez uczestników jak największej ilości okrążeń stadionu. Im więcej kółek stadionu - tyle pieniędzy dla potrzebujących dzieci.
Warto podkreślić, że tym razem Koszalin zajął 3 miejsce w Polsce, a jego uczestnicy przebiegli 3547 okrążeń.
Ambasadorem 5. PKO Biegu Charytatywnego w Koszalinie był Marek Kolbowicz, polski wioślarz - wielokrotny mistrz świata w wioślarstwie w czwórce podwójnej oraz Mistrz Olimpijski z Pekinu w 2008 r.
Zawodnicy rywalizowali na obiektach w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu.

Koszalin już po raz piaty zorganizował PKO Bieg Charytatywny. Tym razem środki finansowe zostały przekazane na pomóc dzieciom z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych na wsparcie edukacji pozaszkolnej.


Na uwagę zasługuje fakt, że w każdej edycji reprezentacja Urzędu Miejskiego w Koszalinie włączała się do biegu charytatywnego, tym razem zajmując 38 miejsce open, a 24 miejsce wśród sztafet mieszanych.

Sztafeta p.n. „Rozbiegany Magistart” wystąpiła w składzie:
TOMASZ CZUCZAK, JERZY KRAUZE, TOMASZ NOWE, GABRIELA SARAPUK i KACPER STERZEL.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku