Menu główne

13-17 maja obchodzimy Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

13.05.2024

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie pragnie zaprosić do udziału w obchodach Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które od 22 lat są uroczyście obchodzone na terenie Koszalina.

Obchody rozpoczynają się od 13 maja, a kończą 17 maja. PSONI Koło w Koszalinie to organizacja pozarządowa wspierająca od ponad 40 lat dzieci, młodzież i dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, prowadząc edukację, terapię oraz wszechstronną rehabilitację w 4 rodzajach placówek na terenie Koszalina.

Zapraszamy Państwa do przyłączenia się do akcji i wspólnego świętowania w celu podkreślenia jedności i akceptacji środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualną. W roku bieżącym planujemy zorganizować cykl wydarzeń w dniach od 13.05 - 17.05.2024 zapraszając do uczestnictwa w poszczególnych wydarzeniach instytucje państwowe, samorządowe, edukacyjne, kulturalne, przedsiębiorstwa i firmy.

Poniżej harmonogram 6 wydarzeń zielonego maja:

  • GODNOSĆ MA KOLOR ZIELONY - zazieleniamy miasto, instytucje miejskie oraz szkoły i przedszkola (13-17 maja)
  • OPOWlEŚĆI O GODNOŚCI" - wystawa Fotograficzna Uczestników placówek PSONl kolo w Koszalinie (13-17 maja)
  • INTEGRACJA NA ZIELONO, czyli Dzień Otwarty Placówek PSONl Koło w Koszalinie oraz integracyjne Warsztaty Tematyczne (13 maja)
  • ZAZIELEŃ SIĘ Z GODNOŚCIĄ - happeningi na ulicach Koszalina, przemarsz zielonych drużyn przez miasto i spotkania z mieszkańcami (14 maja)
  • WYSTAWA PRAC OSÓB Z  NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ "FUZJA SZTUKI" poprzedzona uroczystym wernisażem w Bibliotece Publicznej w Koszalinie (15 maja - 6 czerwca)
  • GREEN FLASH MOB - wspólny taniec na Rynku Staromiejskim poprowadzony przez tancerkę i choreografkę Talitę Jarzęcką - prowadzącą szkołę tańca Hoodmood Dance Studio w Koszalinie, aleja życzliwości, relaks w zielonych strefach, fajne foto oraz zielony poczęstunek (16 maja godzina 10:00)
Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku