Menu główne

XVIII Hanza Jazz Festiwal - koncert Ewa Uryga Quartet

13
10/2023
19:00
Adres wydarzenia: 
ul. Zwycięstwa 105
Organizator: 

Centrum Kultury 105 w Koszalinie

Kategoria: 
Imprezy kulturalne
Projekt muzyczny Mahalia Jackson in Memoriam jest ukłonem w stronę legendy muzyki jazzowej, gatunku negro spirituals – Mahalii Jackson – królowej muzyki gospel.
 
〰 Ewa Uryga - Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uznana przez magazyny Jazz Forumoraz Twój Blues za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych. Jest laureatką najważniejszych festiwali muzycznych w kraju m.in. Opole, Zielona Góra, II nagroda na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, a także II nagroda na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham w Szwecji. Występowała na festiwalach jazzowych: Gdynia Summer Jazz Days, Warsaw Jazz Days, Jazz Jamboree, Old Jazz Meeting, Jazz Fair.
 
Nagrała osiem autorskich płyt, z czego dwie powstały w Nowy Jorku z udziałem znakomitych amerykańskich muzyków, w tym wybitnego pianisty – Marka Soskina.Wielokrotnie zapraszana do wspólnych projektów muzycznych m.in.: ze Zbigniewem Wodeckim, Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Ewą Bem, Lorą Szafran, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem, a także chórem gospelowym The Jackson Singers oraz solistkami Ruth Lynch i Presillą Jones. Przez 8 lat współpracowała również z amerykańskim wokalistą Brianem Fentressem.
Dysponuje fantastycznym głosem, ale jej szczególnym atutem jest siła jej interpretacji.Najnowsza płyt winylowa Mahalia. In Memoriam.
ukazała się na rynku 17 stycznia 2020 r.
 
Skład Ewa Uryga QUARTET:
- Ewa Uryga – wokal
- Tomasz Jędrzejewski – fortepian
- Paweł Pańta – kontrabas
- Dorota Piotrowska – perkusja
 
Bilety w cenie 40 zł dostępne online i stacjonarnie. Karnet trzydniowy do nabycia tylko w recepcji i kasie CK105 w cenie 99 zł.
Alert

Bezpieczne wakacje w Koszalinie - czas na lato pełne atrakcji! Harmonogram wydarzeń dostępny jest tutaj.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku