Menu główne

Wystawa Tatiany i Władysława Pitaków

09
03/2023
16:30
- 31
03/2023
15:00
Adres wydarzenia: 
Rynek Staromiejski 6-7, Galeria Ratusz I piętro
Organizator: 

Urząd Miejski w Koszalinie

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Galeria Ratusz zaprasza na wernisaż Tatiany i Władysława Pitaków, który odbędziesię w dniu 9 marca 2023 r. o godz. 16.30 w koszalińskim ratuszu. 

Tatiana Pitak z wykształcenia jest dyplomowaną pielęgniarką i zawodową animatorką kultury i oświaty dorosłych. Od 1970 r. (oprócz pracy w służbie zdrowia) zajmowała się scenografią, charakteryzacją i organizacją przedstawień teatrów lalkowych, aktorskich i wokalno-muzycznych. Od 1987 r. fotografuje i filmuje koncerty, opracowuje i udostępnia je w Internecie, relacjonuje wydarzenia artystyczne krajowe i zagraniczne. Od 2018 r. należy do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie, uczestniczy
w warsztatach , prezentacjach i wystawach plastycznych. W 2019 r. miała indywidualną wystawę malarstwa akrylowego w Wileńskim Centrum Kultury i Duchowości.

Władysław Pitak jest zawodowym aktorem, scenarzystą i reżyserem oraz pedagogiem kultury teatralnej, logopedą i muzykoterapeutą. W latach 70/80 -tych był również scenografem i grafikiem, autorem projektów plakatów i folderów do przedstawień
i koncertów. Od kilkudziesięciu lat prowadzi wykłady, seminaria i warsztaty na uczelniach artystycznych, zakładach leczniczych i Domach Opieki Społecznych w Polsce i za granicą. Razem z żoną Tatianą sporo czasu poświęcają na dokumentowanie przedsięwzięć, imprez organizowanych przez instytucje kulturalne i stowarzyszenia twórcze. Fotografie, filmy i artykuły są systematycznie przekazywane (w formie darowizny) do Archiwum Państwowego w Koszalinie. Od 2018 r. jest członkiem Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie.

Wystawę można oglądać do 31 marca 2023 r. w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku