Menu główne

Wystawa Michała Orzechowskiego pn. "Narracji jest multum"

21
10/2022
18:00
- 18
11/2022
17:00
Adres wydarzenia: 
Galeria na Piętrze, ul. Dworcowa 8 Koszalin
Organizator: 

Galeria na Piętrze

Kategoria: 
Imprezy kulturalne
Serdecznie polecamy wystawę malarstwa pn. "Narracji jest multum" tegorocznego stypendysty w dziedzinie kultury Michała Orzechowskiego. Można ją oglądać do 18 listopada 2022 r. w Galerii na Piętrze przy ul. Dworcowej 8 w Koszalinie. 
Michał Orzechowski (ur. 1994 r.) - tegoroczny absolwent malarstwa Akademii Sztuki w Szczecinie. Dyplom licencjacki w pracowni dr hab. Małgorzaty Szymankiewicz i dr hab. Zbigniewa Romańczuka.
Zainteresowania twórcze oscylują wokół tematu psychiki jednostki, jej stosunku do świata i sposobu odnajdywania się w ciągle zmieniającej się rzeczywistości. W ostatnim cyklu prac skupia się przede wszystkim na współczesnym kryzysie męskości, polegającym na mnogości wzajemnie wykluczających się ideałów i chaosie narracyjnym.
"Męskość przeszła wiele przemian, lecz teraz coś się zmieniło. Narracji, które słyszą mężczyźni jest multum, równoległe ideały istnieją tylko przez chwilę. Chaos, który powstał ma coś w sobie. Nie skupiam się na skutkach przemian ani na końcowym efekcie. Obserwuję ten proces. W moich obrazach to właśnie chaos odgrywa rolę pierwszoplanową. To on ma prowadzić do refleksji, pozwolić przyjrzeć się rzeczywistej sytuacji”.
Wystawa z cyklu „Promocja Młodych” zrealizowana została w ramach stypendium Miasta Koszalina w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami na 2022 rok.
Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku