Menu główne

Wystawa "Kobiety w twórczości. Twórczość kobiet"

14
03/2023
08:15
- 24
05/2023
15:15
Adres wydarzenia: 
Galeria Ratusz II p.
Organizator: 

Prezydent Miasta Koszalina, ZPAP

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

W Galerii Ratusz w Koszalinie po raz kolejny spotkali się artyści, którzy przedstawili swoją wizję artystyczną poświęconą tym razem kobiecie w sztukach plastycznych.

Kobieta od wieków była inspiracją dla artystów. Artyści, zarówno kobiety jak i mężczyźni, poszukują w swych dziełach środków do wyrażenia złożonej natury kobiety– zarówno takiej kobiety , która może być słaba, ale i silna, troskliwa i czuła, bezbronna i namiętna, wzbudzająca fascynację urokiem swej kobiecej cielesności i duchowości. Te przypisywane kobiecie cechy były i są w sztukach pięknych źródłem ukrytych znaczeń oraz możliwością zaprezentowania warsztatu malarskiego. W tym zróżnicowaniu kryje się tajemnica wiecznej próby przedstawienia wizerunku kobiecego w malarstwie.

Każdy z prezentowanych artystów, dzięki swojej sztuce jest na swój sposób uniwersalny, co daje możliwość twórczej samorealizacji, znajdującej natchnienie w takich dziedzinach plastycznych jak malarstwo, rysunek, grafika, tkanina, ceramika, fotografia.

 

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku