Menu główne

Wernisaż wystawy Tatiana+Karol „Uncommon”

04
10/2019
17:00
- 04
11/2019
00:00
Adres wydarzenia: 
Galeria Region, pl. Polonii 1
Organizator: 

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Zobaczyć można zdjęcia, polaroidy i projekcje video autorstwa duetu kreatywnego Tatiana+Karol czekać będą na wszystkich miłośników unikalnego stylu w fotografii. T+K łamią konwencje, konsekwentnie rozwijając swój styl. Ich prace publikowane są m.in. w Vogue, Wallpaper, i-D, Contributor, SEZON, Revs, Newonce, K-Mag oraz w Zwykłym Życiu. Para od paru sezonów współpracuje z polską projektantką Magdą Butrym.

Tatiana Pancewicz-Wysmyk - absolwentka multimediów na Akademii Sztuki w Szczecinie. Jej prace, już podczas studiów, były pokazywane na międzynarodowych festiwalach i wystawach w Polsce i na świecie.

Karol Wysmyk - ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fotografował dla festiwali i wydarzeń kulturalnych, takich jak Berlinale czy Transatlantyk. Jego prace pokazywane były m.in. w C/O Berlin.

Poznali się podczas pracy nad projektem modowym i tak już zostało. Tworzą wielkoformatowe fotografie i Instaksy, filmy, których estetyka opiera się na zestawieniu obrazu lo-fi z obrazem cyfrowym, a także teledyski. Bliska jest im estetyka obrazu vhs czy filmu 8 mm w zestawieniu z ostrym obrazem cyfrowym. W swoje prace wplatają nieoczywiste dla mody wrażenia i emocje. Obszerną sesję duetu Tatiana+Karol można zobaczyć w październikowym wydaniu polskiego magazynu Vogue.

Wernisaż prac towarzyszyć będzie oficjalnemu otwarciu kawiarni Pokój. Prace T+K będzie można oglądać w Galerii Region Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przez cały miesiąć. Propozycja nie do odrzucenia dla miłośników sztuki o nieoczywistej estetyce i świetnej kawy.

Zapraszamy serdecznie!

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku