Menu główne

Wernisaż fotografii Ewy Maliszewskiej

07
01/2020
17:00
- 07
01/2020
19:00
Adres wydarzenia: 
Koszalińska Biblioteka Publiczna, Plac Polonii 1
Organizator: 

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Fotografie koszalinianki posłużyły za inspirację dla poetki Lidii Nowosad, która strofami swoich wierszy opatrzyła zdjęcia dostępne na wystawie.
Wernisaż na sali kinowej uświetni recital Aleksandry i Mateusza Osowskich.
Wystawa eksponowana będzie w Galerii Region do końca stycznia 2020.

Ewa Maliszewska jest mieszkanką Koszalina od połowy lat pięćdziesiątych, tu dorastała i z tym miastem związała swoje życie – zawodowe i rodzinne. Jako zodiakalna lwica jest osobą charyzmatyczną, odważną i zaangażowaną we wszystko w co wierzy i w czym widzi głębszy sens.
Wiele lat przepracowała w kulturze, między innymi w Miejskim Ośrodku Kultury w Koszalinie i Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom” - wykorzystując swoje umiejętności organizacyjne. Swoją energią zarażała ludzi do działania oraz do udziału w życiu kulturalnym naszego miasta.
Fotografia zawsze była dla niej ważna i dlatego mając więcej wolnego czasu, od kilku lat, intensywnie rozwija swoje umiejętności i wiedzę techniczną – uzyskała m.in. Certyfikat Bałtyckiej Szkoły Fotografii w zakresie zaawansowanej fotografii cyfrowej.
Ewa była członkiem Koszalińskiego Towarzystwa Fotograficznego „W Obiektywie”, a obecnie należy do Koszalińskiego Towarzystwa Fotograficznego Bałtyk. Uczestniczy we wszystkich organizowanych wystawach, co sprawia jej przyjemność i pozwala wymieniać się doświadczeniami z innymi pasjonatami fotografii.

Mateusz Osowski – urodzony 18.01.1989 r. w Poznaniu.
Naukę gry na klarnecie rozpoczął w wieku 10 lat w Podstawowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kole, w klasie mgr Romana Frątczaka. Edukację kontynuował w PSM I i II st. w Koninie. W 2008 r. rozpoczął studia w poznańskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem prof. Pawła Drobnika, zdobywając po pięciu latach tytuł magistra z wyróżnieniem. Brał czynny udział w kursach mistrzowskich i warsztatach z wybitnymi klarnecistami, m.in. Alessandro Carbonare, Spyros Mourikis, Jean – Marc Fessard, Milan Polak, Igor Frantisak, Julian Bliss, Sharon Kam, Kornel Wolak, Algidras Budrys. Wielokrotnie współpracował z takimi orkiestrami jak: Cooperate Orchestra oraz Sinfonietta Polonia, pełniąc rolę pierwszego klarnecisty. Obecnie jest muzykiem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu, z którą koncertował w całej Polsce oraz Europie, m.in. Francja, Szwecja, Niemcy, Ukraina. W 2014 r. został laureatem 49. Konkursu Muzyków Kameralistów Wojska Polskiego w Świeradowie – Zdroju, a w 2018 r. zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Klarnecistów Wojska Polskiego w Warszawie. Oprócz działalności artystycznej spełnia się także na arenie dydaktycznej m.in. prowadząc w latach 2010-2018 klasę klarnetu w Podstawowej Szkole Muzycznej I st. w Kole.

Aleksandra Osowska - Machaj, ur. 7.02.1992 r. w Koszalinie.
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat pod kierunkiem mgr Olgi Borowskiej. Od piątej klasy szkoły podstawowej rozpoczęła naukę u mgr Małgorzaty Kobierskiej. Absolwentka Poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie prof. Bartosza Bryły i as. Michała Bryły. Laureatka konkursów o randze zarówno ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Aleksandra wielokrotnie koncertowała jako solistka, kameralistka, a także koncertmistrz licznych orkiestr, m.in. w takich krajach jak: Niemcy, Norwegia, Słowacja, Czechy, Włochy, Polska, Węgry, a także Indie. Obecnie jest koncertmistrzem poznańskiej orkiestry Cooperate, z którą odbyła wiele koncertów.

Zapraszamy serdecznie!

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku