Menu główne

Spotkanie z Jasiem Kapelą w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej w dn. 11 stycznia 2019 r.

11
01/2019
17:00
- 11
01/2019
19:00
Adres wydarzenia: 
Sala edukacyjna czytelni głównej KBP przy pl. Polonii 1
Organizator: 

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Jasiem Kapelą promujące jego najnowszą książkę „Polskie mięso. Jak zostałem weganinem i przestałem się bać”. Spotkanie odbędzie się 11 stycznia 2019 o godz. 17.00 w sali edukacyjnej czytelni głównej KBP przy pl. Polonii 1.

„Jaś Kapela zatrudnił się na czarno przy łapaniu drobiu w kurniku oraz na etacie na zawieszaniu w ubojni, by u źródeł zobaczyć, w jakich warunkach żyją hodowlane kury i jak są później przetwarzane na mięso. Udał się do miasta w środkowej Polsce, gdzie znajduje się największy w Europie Środkowo-Wschodniej zakład uboju świń, by z lokalnymi dziennikarzami i aktywistami dowiedzieć się, jak przemysłowa produkcja zwierząt wpływa na życie codzienne mieszkańców. Wreszcie wyruszył śladem aktywistów do Puszczy Białowieskiej, by dowiedzieć się, jak ważne jest zaangażowanie w walce o lepszą przyszłość i dlaczego warto blokować harvestery.

„Polskie mięso” to nie tylko mocny reportaż o zwierzętach, jedzeniu mięsa, weganizmie, ale także poruszająca historia jedzenia – tego, jak jedzono, co się je i co będziemy jeść już za kilka lat”.

Źródło: Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku