Menu główne

Promocja przewodnika "Archeologiczne zabytki Pomorza Zachodniego. Województwo zachodniopomorskie"

16
03/2023
18:00
Adres wydarzenia: 
Domek Kata ul. Grodzka 3
Organizator: 

Muzeum w Koszalinie

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Muzeum w Koszalinie, Wydawnictwo Region i Stowarzyszenie Teatr Propozycji "Dialog" zapraszają na promocję wyjątkowego wydawnictwa, które zainteresuje fanów turystyki pieszej i rowerowej, przede wszystkim zaś miłośników najdawniejszej przeszłości naszego regionu. Odbędzie się ono w Domku Kata (Koszalin, ul. Grodzka 3) w czwartek 16 marca br. o godz. 18.00.

Seria przewodników po najciekawszych obiektach archeologicznych Pomorza to inicjatywa gdyńskiego Wydawnictwa Region, które od trzydziestu lat opracowuje i drukuje książki turystyczne. W serii archeologiczno-pomorskiej ukazały się dotąd opracowania województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W trzecim, ostatnim tomie serii Jarosław Ellwart, pomorski regionalista i fotograf, właściciel Wydawnictwa Region, oraz Piotr Kalka, archeolog, muzealnik, autor licznych prac naukowych i popularnonaukowych, postanowili przybliżyć czytelnikom archeologiczne dziedzictwo województwa zachodniopomorskiego.

W przewodniku w sposób fachowy, ale i przystępny przedstawionych zostało ponad pięćdziesiąt obiektów, podzielonych na trzy kategorie: cmentarzyska, grodziska oraz placówki muzealne z wystawami archeologicznymi. Ponieważ książka ma zachęcić czytelników do „wyjścia w teren”, autorzy wybrali obiekty o widocznej i czytelnej – także dla początkującego miłośnika archeologii – formie terenowej. Mapki oraz zawarte w tekście wskazówki ułatwiają dotarcie do celu (pieszo lub rowerem), a przystępny opis pomaga przygotować się na spotkanie z zabytkowym obiektem. Dodatkowymi atutami książki są atrakcyjne fotografie oraz rozdziały przedstawiające najdawniejsze dzieje opisywanego terenu i historię pomorskiej archeologii.

W spotkaniu uczestniczyli będą przedstawieni powyżej autorzy przewodnika. Tego wieczoru w Domku Kata można będzie nabyć nowy tytuł oraz dwa pozostałe z serii - w promocyjnych cenach!
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku