Menu główne

Promocja książki "Zygmunt Wujek. Artysta nietypowy"

06
02/2020
17:00
- 06
02/2020
19:00
Adres wydarzenia: 
Koszalińska Biblioteka Publiczna, pl. Polonii 1
Organizator: 

Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

6 lutego 2020 r. o godz. 17.00 Archiwum Państwowe w Koszalinie oraz Urząd Miejski w Koszalinie zapraszają w gościnne progi Koszalińskiej Biblioteki Publicznej na promocję książki autorstwa dr Anny Gut-Czerwonki pt. „Zygmunt Wujek - artysta nietypowy”. Publikacja będzie pierwszą próbą udokumentowania ogromnego dorobku artystycznego Zygmunta Wujka, zmarłego w 2018 r. koszalińskiego rzeźbiarza, medaliera, rysownika, autora ponad 200. pomników na terenie środkowego Pomorza, ale także poza granicami kraju: w Korei, Indiach, Niemczech, USA czy Hiszpanii.

Źródłami inspiracji artysty często stawały się materiały archiwalne i artefakty związane z wydarzeniami oraz postaciami ważnymi dla historii Polski, co wskazuje na wyjątkową wrażliwość Zygmunta Wujka jako dokumentalisty, pragnącego zachować pamięć o dziejach Narodu Polskiego w swoich realizacjach artystycznych.

Prezentacji publikacji będzie towarzyszyć wystawa biograficzna przygotowana na podstawie materiałów ze spuścizny Zygmunta Wujka przechowywanej w Archiwum Państwowym w Koszalinie.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku