Menu główne

Pokaz filmu "Świteź"

29
06/2022
17:00
Adres wydarzenia: 
plac Polonii 1, Koszalin
Organizator: 

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Rok 2022 ogłoszony został przez Sejm RP Rokiem Romantyzmu Polskiego. Z tej okazji Koszalińska Biblioteka Publiczna realizuje projekt „Romantycznie w sercu miasta”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach projektu w ostatnim czerwcowym tygodniu odbędą się wydarzenia inspirowane „Balladami i romansami” Adama Mickiewicza.

29 czerwca w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej  przy placu Polonii 1 o godz. 17:00 odbędzie się pokaz krótkometrażowego filmu animowanego w reż. Kamila Polaka pt. "Świteź" oraz warsztaty plecenia wianków z papieru. Film wyświetlony zostanie o godz. 17:00 w sali kinowej KBP. Warsztaty odbędą się w sali spotkań o godz. 17:30. Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 94348 15 62.

"Film "Świteź" w reżyserii Kamila Polaka jest adaptacją romantycznej ballady Adama Mickiewicza pod tym samym tytułem. Opowiada historię tajemniczego jeziora , na dnie którego leży zaklęte średniowieczne miasto. Świteź to apokaliptyczna opowieść o zniszczeniu , cudach , odwiecznej walce dobra ze złem, wierze i nadziei. Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach czasowych - w epoce współczesnej Mickiewiczowi i w średniowieczu, kiedy według legendy, miasto Świteź zostało zatopione.
Film przenosi elementy malarstwa olejnego i temperowego w trójwymiarową przestrzeń, łącząc środki wyrazu klasycznej animacji z efektami i animacją komputerową, a wszystko to podporządkowane, skomponowanej specjalnie na potrzeby filmu , muzyce na orkiestrę symfoniczną i chór. Całość tworzy niezwykle ekspresyjny i unikalny estetycznie efekt. Świteź jest nowoczesnym połączeniem literatury, malarstwa, muzyki i animacji."

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku