Menu główne

Plenerowa wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej

12
07/2022
06:00
- 02
08/2022
00:00
Adres wydarzenia: 
okolice koszalińskiego amfiteatru
Organizator: 

Centrum Kultury 105

Kategoria: 
Imprezy kulturalne
Spacer to doskonała okazja do obcowania z kulturą więc już od 12 lipca 2022 r. zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjezdnych w okolice amfiteatru, gdzie oglądać będzie można plenerową wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej. Na ekspozycję składają się prace powstałe podczas licznych podróży autorki. Ryszard Kapuściński we wstępie do albumu Elżbiety Dzikowskiej „Uśmiech Świata” pisał:

"Razem z autorką podróżujemy przez kraje i kontynenty, konstatując z radością, że jedną z cech łączących ludzi wszystkich ras i kultur jest zdolność do uśmiechania się, zdolność, którą posiadamy wszyscy niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, jaką wyznajemy religię (...)."

Elżbieta Dzikowska to polska historyczka sztuki, sinolożka, podróżniczka, reżyserka i operatorka filmów dokumentalnych. Wraz z Tonym Halikiem zrealizowała dla telewizji około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów. Prowadzi też popularny program podróżniczy „Pieprz i Wanilia”. Jest autorką wielu książek, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej. Wystawę będzie można oglądać do 2 sierpnia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy!

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku