Menu główne

"Pamięć miasta - Koszalin"

16
11/2022
17:00
- 16
12/2022
15:00
Adres wydarzenia: 
plac Polonii 1
Organizator: 

Koszalińśka Biblioteka Publiczna

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Weronika Teplicka oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna zapraszają na wernisaż „Pamięć miasta – Koszalin”, który odbędzie się 16.11.2022 godz. 17:00 w Galerii Region KBP przy placu Polonii 1. Wystawę będzie można oglądac do 16.12.2022 r.

Wystawa Weroniki Teplickiej jest realizowana w ramach projektu „Pamięć miasta – Koszalin” składającego się również z cyklu warsztatów. Artystka zaprezentuje cykl malarski zainspirowany historiami związanymi z Koszalinem opowiadanymi przez uczestniczki i uczestników warsztatów. Warsztaty odbyły się w Kawiarni Powidoki, Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, Głównej Bibliotece Lekarskiej oddziale w Koszalinie i Muzeum w Koszalinie.

Weronika Teplicka – artystka wizualna, ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – obecnym Uniwersytecie Artystycznym (dyplom w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego) w 2007 r., studiowała też w Accademia di Belle Arti w Neapolu. Zajmuje się malarstwem, instalacją, tworzy obiekty ze swoich nieudanych obrazów, odpadów, rodzinnych pamiątek itp. Od ponad 2 lat realizuje projekt „Opowieści o codzienności” będący dokumentacją jej życia. Prace artystki znajdują się m.in. w Kolekcji Galerii Bielskiej BWA. Pracuje w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku na stanowisku kuratorki rezydencji artystycznych, realizuje cykl warsztatów dedykowanych kobietom „Spotkajmy się, porozmawiajmy, twórzmy”. Stypendystka programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Koszalina.

Wystawa jest realizowana w ramach stypendium miasta Koszalina w zakresie twórczosci artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami na rok 2022.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku