Menu główne

Malarstwo Tomasza Sętowskiego

02
10/2020
17:00
- 31
10/2020
20:00
Adres wydarzenia: 
Bałtycka Galeria Sztuki, ul. Zwycięstwa 105
Organizator: 

Centrum Kultury 105

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Absolwent IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie (matura 1980), następnie Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Autor prac pokazywanych na wystawach zbiorowych (m.in. „Surrealiści polscy” Triennale „Sacrum”) i indywidualnych w polskich oraz zagranicznych galeriach, m.in. Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie i Anny Kareńskiej w Poznaniu, Stricoff Fine Art Ltd.i InterArt w Nowym Jorku; były przedstawiane na łamach czasopism – m.in. w miesięczniku „Fantastyka”. Jego dzieła znajdują się w kolekcjach Teresy Żylis-Gary i Bogusława Kaczyńskiego. Znalazły się na okładkach m.in. książki Waldemara Łysiaka „Statek” oraz płyty zespołu Hipgnosis.

Jest zaliczany do twórców nurtu zwanego „realizmem magicznym”. Maluje tradycyjną metodą: olej na płótnie. W ostatnich latach prezentował jednak także grafiki powstałe w oparciu o obrazy olejne, jednak stanowiące osobną, ciekawą interpretację danego tematu. Ponadto prezentuje wykonywane okazjonalnie rzeźby. Muzeum Wyobraźni to jego galeria autorska znajdująca się w Częstochowie. Nagradzany m.in. przez Prezydenta Częstochowy[1] i Ministra Kultury (Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis).

Wydał w 2003 album „Muzeum Wyobraźni” nakładem Muza SA, 3 lata wcześniej ukazał się album „Teatr Magiczny” nakładem tego samego wydawnictwa.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku