Menu główne

Koszalin Superstar Bałtyku - wykład dr hab. Agnieszki Popiel w KBP

22
11/2023
17:00
Adres wydarzenia: 
plac Polonii 1, Koszalin
Organizator: 

Koszalinska Biblioteka Publiczna

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

w ramach obchodów Roku Jubileuszu Plenerów Osieckich oraz 50-lecia budynku głównego KBP, Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela oraz Fundacja Osieki im. Jerzego Fedorowicza i Ludmiły Popiel zapraszają na wykład dr hab. Agnieszki Popiel pt. "Koszalin Superstar Bałtyku". Wydarzenie odbędzie się 22 listopada o godz. 17:00 w sali kinowej KPB przy placu Polonii 1 w Koszalinie.

Dr hab. Agnieszka Popiel, prof. Uniwersytetu SWPS jest prezeską Fundacji Osieki im. Jerzego Fedorowicza i Ludmiły Popiel.

Spotkanie będzie poświęcone Jerzemu Fedorowiczowi i Ludmile Popiel – ich działalności organizacyjnej i projektowej po osiedleniu się w Koszalinie w 1954 roku (jako projektanci poza „czystą sztuką” byli autorami projektów wnętrz, wystaw, scenografii, exlibrisów i projektów graficznych) oraz - przede wszystkim – pracom i działaniom artystycznym o charakterze ponadlokalnym i ponadczasowym.

Ludmiła Popiel była autorką większości ekslibrisów wykonanych dla WiMBP (obecnie KBP), dlatego wykład będzie częścią projektu "Ekslibris miasta", który ma za zadanie wypromowanie kolekcji ekslibrisów zgromadzonych w zasobach koszalińskiej książnicy.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku