Menu główne

Kobieta w twórczości, twórczość kobiet

18
04/2024
16:30
- 07
05/2024
12:00
Adres wydarzenia: 
Galeria Ratusz II p., Rynek Staromiejski 6-7
Organizator: 

Prezydent Miasta Koszalina, ZPAP okreąg Koszalin-Słupsk

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

W Galerii Ratusz II p. można oglądać wystawę Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Koszalin-Słupsk pn. „Kobieta w twórczości, twórczość kobiet”.

W Galerii Ratusz w Koszalinie po raz kolejny spotkali się artyści, którzy przedstawili swoją wizję artystyczną poświęconą tym razem kobiecie w sztukach plastycznych.

Kobieta od wieków była inspiracją dla artystów. Jako artyści , zarówno kobiety jaki mężczyźni poszukujemy w swych dziełach środków do wyrażenia złożonej natury kobiety– zarówno takiej kobiety , która może być słaba, ale i silna, troskliwa i czuła, bezbronna i namiętna, wzbudzająca fascynację urokiem swej kobiecej cielesności i duchowości. Te przypisywane kobiecie cechy byłyi są w sztukach pięknych źródłem ukrytych znaczeń oraz możliwością zaprezentowania warsztatu malarskiego. W tym zróżnicowaniu kryje się tajemnica wiecznej próby przedstawienia wizerunku kobiecego w malarstwie.

 

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku