Menu główne

Jazzowe Pomorze Zachodnie prezentuje „Śledź Młody Jazz” – koncert zespołu Błoto

24
05/2024
19:00
Adres wydarzenia: 
Centrum Kultury Studenckiej "Kreślarnia" ul. Rejtana 17
Organizator: 

Good Vibe Festiwal

Kategoria: 
Imprezy kulturalne
Zapraszamy na koncert będący owocem współpracy festiwalu Śledź Młody Jazz (Szczecin) oraz Good Vibe Festival (Koszalin). Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu koncertowego Jazzowe Pomorze Zachodnie.
Zespół Błoto należy do rodziny projektów wywodzących się z rodziny grupy EABS. W zgodna opinii krytyków i słuchaczy obie formacje uważane są za jedne najbardziej ekscytujących i uznanych zespołów jazzowych z Europy Środkowo-Wschodniej. W ubiegłym roku zostały one ponownie wybrane przez czytelników Jazz Forum najlepszymi jazzowymi zespołami elektrycznymi w Polsce (odpowiednio nr1 i nr2). Nowe pokolenie muzyków dokonało prawdziwego renesansu gatunku, kolejny raz wyprowadzając go z undergroundu do głównego nurtu, poszerzając zainteresowanie nim o nowe grupy odbiorców. Ta misja przyświeca również muzykom wrocławskiego zespołu Błoto. Nikt nie przypuszczał że zespół Błoto, który pojawił się nagle i niespodziewanie na scenie jazzowej, będzie rozwijał się w tak błyskawicznym tempie i w tak nieoczekiwaną stronę. Krytycy i muzyczni komentatorzy przy okazji wydania debiutanckich “Erozji” traktowali Błoto jedynie jako jednorazowy spin off większej brygady jaką jest EABS, jednak zespół poszedł za ciosem wydając szybko kolejny album pt. “Kwiatostan” a potem jeszcze "Kwasy i zasady". Płyty rezonowały na tyle mocno, by znaleźć się na szczycie wielu rocznych podsumowań, a także stać się bezpośrednią przyczyną nominacji do takich nagród jak Fryderyki, Paszporty Polityki czy Odkrycia Empiku.
Skład zespołu:
Olaf Węgier aka Książę Saxonii – sax tenor
Marek Pędziwiatr aka Latarnik – instr. klawiszowe
Paweł Stachowiak aka Wuja HZG - bass
Marcin Rak aka Cancer G – perkusja
Jako support wystąpi kwartet Know Material w składzie:
Maciej Prokopowicz – puzon
Kajetan Skoneczny – wibrafon
Filip Botor – kontrabas
Kacper Kałuża – perkusja
Z grupą wystąpi gościnnie trębacz Patryk Rynkiewicz.
Know Material to kwartet najmłodszej fali polskiego Jazzu. W 2023 roku zostali laureatami znaczących konkursów m.in.: Jazz nad Odrą, JazzJuniors (2 miejsce), Klucz do Kariery im. Marka Karewicza (Grand Prix), Bielska Zadymka Jazzowa (Grand Prix), a także nagrali debiutancki album live pt. „now you know”. Repertuar Know Material to głównie utwory autorstwa Kajetana Skonecznego. Zespół zabiera swoich słuchaczy w podróże przez całą gamę uczuć – od niemocy po beztroskę, z przeplatającymi się motywem samopoznania. Utwory są opowieścią o kontrastach między bezsilnością i melancholią, a radością, siłą i nieustannym odkrywaniem siebie. Zawierają w sobie odbicie przemyśleń, z którymi mierzy się dzisiaj większość młodych ludzi.
Good Vibe to organizowany od 12 lat na festiwal, prezentujący świeże zespoły grające jazz, funk, hip hop i elektronikę. Śledź Młody Jazz odbywa się od 3 lat. Główna ideą jest prezentacja najciekawszych młodych zespołów z nurtu muzyki improwizowanej.
Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku