Menu główne

Jarmark Jamneński. Żegnaj lato

05
09/2021
11:00
- 05
09/2021
17:00
Adres wydarzenia: 
Zagroda Jamneńska
Organizator: 

Muzeum w Koszalinie

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Wrzesień to czas obfitości jakie pozostawiło po sobie lato. Jarmark wrześniowy prezentować będzie wszelakie dobra powstające po udanych zbiorach: kiszonki (także te nietypowe jak kiszone rzodkiewki, bób, czereśnie, marchewki czy czosnek), przetwory: powidła, soki z owoców i warzyw ogrodowych, ziołowe nalewki z zapomnianych roślin leczniczych, naturalne kosmetyki i mydła. Będzie można posmakować i zakupić swojskie pierogi, kozie sery, nasz jarmarczny przysmak -smażone szprotki, domowe ciasta, wiejski smalec, miody z rodzimej pasieki.

Nie zabraknie stoisk prezentujących twórczość regionalnych rękodzielników. Koronki, szydełkowe zabawki, drewniane michy, dłubanki, niecki , urokliwe ptaszki i drewniane zabawki czekać będą na miłośników folkloru. Swoje barwne prace sprzedawać będą ceramicy i garncarze.

Podczas warsztatów plastycznych powstaną bransoletki i wisiorki z plecionych i skręcanych sznurków jutowych i konopnych. Będziemy malować farbkami białe, ceramiczne motyle a także wykonywać grubym szydełkiem ozdobne gwiazdki i serduszka.

Specjalnie zaaranżowany kącik wyposażony w szatkownicę, ubijak i kamienny gar posłuży za wehikuł czasu przenoszący do kuchni naszych dziadków. Będzie można samodzielnie spróbować sił w szatkowaniu kapusty i przygotowywaniu jej do kiszenia.

Osoby zainteresowane ziołolecznictwem zapraszamy do wysłuchania prelekcji zielarki -fitoterapeutki Pani Agnieszki Chrzanowskiej (ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy telefoniczne: Zagroda Jamno 94/ 341 65 87). Temat prelekcji: „Detoksykacja organizmu z pasożytów i metali ciężkich podstawą dobrego zdrowia i walki z chorobą”. Rozpoczęcie prelekcji godz. 13.00.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku