Menu główne

Gunter Rambow. Plakaty dla Opery we Frankfurcie.

16
04/2023
- 21
05/2023
Adres wydarzenia: 
ul. Młyńska 37-39
Organizator: 

Muzeum w Koszalinie

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Serdecznie zapraszamy na drugą odsłonę realizowanego przez Muzeum w Koszalinie cyklu Posteralia, poświęconego najważniejszym nurtom, najciekawszym dziełom i najwybitniejszym twórcom sztuki plakatu. Wystawa nosi tytuł Gunter Rambow. Plakaty dla Opery we Frankfurcie. Będzie ona prezentowana w naszym Muzeum w dniach 16 kwietnia - 21 maja 2023. 

Gunter Rambow (ur. 1938) to żywa legenda, a jednocześnie twórca wciąż aktywny, wytyczający sobie kolejne cele, szukający nowych środków wyrazu. Od 2011 roku współpracuje z Operą we Frankfurcie, jedną z najważniejszych scen operowych w Europie. Zaprojektował dla niej już ponad 150 plakatów do inscenizacji oper, operetek oraz do przedstawień baletowych; w Koszalinie pokazujemy 44 z nich. Preludium dla tych prac tworzą cztery plakaty reprezentujące wcześniejszy dorobek Rambowa, w tym dzieło nagrodzone brązowym medalem na II Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie w 1968 roku, od której rozpoczęła się jego międzynarodowa kariera.

Kuratorem wystawy jest Zdzisław Schubert, jeden z najwybitniejszych znawców sztuki plakatu w Polsce, wieloletni szef Galerii Plakatu i Projektowania Graficznego Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku