Menu główne

FORMA I KOLOR – CERAMIKA SARY BERMAN-ROKOSZ I MALARSTWO WALA JAROSZA.

08
02/2024
18:00
- 08
03/2024
17:00
Adres wydarzenia: 
ul. Piastowska 7
Organizator: 

Centrum Kultury 105

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Centrum Kultury 105 zaprasza na wernisaż "Forma i kolor - ceramika Sary Berman - Rokosz i malarstwo Wala Jarosza", który odbędzie się 8 lutego 2024 r. o godz. 18.00 w Galerii Amfiteatr.

Ta wystawa dwojga artystów, to spotkanie ich widzenia świata, zabawy kolorem i kształtem. Oboje znają się i wzajemnie podziwiają. Oboje lubią czyste, żywe barwy i twórcze poszukiwania. 

Sara Berman-Rokosz, tancerka i nauczycielka tańca nowoczesnego przyjechała do Polski z mężem, Edwardem Rokoszem. Dzisiaj mieszka w Łazach. Tu zaczęła się jej przygoda z ceramiką. Tworzy formy użytkowe oraz ozdobne, jak misy, talerze czy kubki. Wśród nich od jakiegoś czasu pojawiają się tajemnicze stwory, fantazyjne, na poły nieprawdziwe… Pierwszy raz pokaże je poza swoja pracownią.

Wal Jarosz to koszaliński artysta, autor ogromnego „kurnika”, bowiem to te ptaki od kilkunastu lat goszczą na jego obrazach olejnych. Maluje także konie, twarze ludzkie i w technice pasteli olejnej – architekturę. Wypracował sobie rozpoznawalny styl. Poza tym organizuje plenery, bierze udział w wystawach w Koszalinie i kraju. Ta wystawa to jedna z jego inicjatyw.

Wystawę można oglądać do 8 marca 2024 r. 

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku