Menu główne

Ekslibris miasta – spotkanie, wystawa, warsztaty w KBP

22
11/2023
17:00
- 24
11/2023
19:00
Adres wydarzenia: 
plac Polonii 1, Koszalin
Organizator: 

Koszalińśka Biblioteka Publiczna

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Ekslibris miasta to nowy projekt Koszalińskiej Biblioteki Publicznej (KBP) łączący współczesność i przeszłość. Idea zrodziła się z okazji obchodów 50-lecia budynku głównego, ale ma na celu również popularyzację kolekcji ekslibrisów, których biblioteka posiada w zasobach ponad 4 tysiące!

22 listopada odbędzie się spotkanie z Agnieszką Popiel "Koszalin superstar Bałtyku" poświęcone Ludmile Popiel-Fedorowicz i Jerzemu Fedorowiczowi, twórcom awangardowym, inicjatorom (obok Mariana Bogusza) legendarnych Plenerów Osieckich. Ekslibrisy Lidii Popiel-Fedorowicz będzie można zobaczyć podczas wystawy. Zostanie ona otwarta 24 listopada w Mediatece KBP. Znajdą się na niej ekslibrisy z zasobów Czytelni Regionalnej KBP oraz nowe prace koszalińskich twórców różnych pokoleń i dziedzin
artystycznych, m.in.: Łukasza Waberskiego, Bartosza Warzechy, Grety Grabowskiej, Karoliny Tomaszewskiej, Macieja Mazurkiewicza, Sebastiana Krupińskiego, Justyny Horków, Moniki Zawierowskiej-Łozińskiej i Grzegorza Otulakowskiego.
Motywem przewodnim nowo powstałych grafik jest jubilat, czyli gmach główny biblioteki. Spośród wszystkich prac uczestnicy wydarzenia wyłonią w anonimowym głosowaniu projekt, który w formie pieczęci trafi do każdej książki wprowadzonej do zbiorów przez KBP aż do następnej edycji projektu.
Po wernisażu rozpoczną się warsztaty będące połączeniem starego i nowego, czyli marmurmurkowania papieru i tworzenia grafik za pomocą Lego Dots.

22 listopada, godz. 17.00/ spotkanie z Agnieszką Popiel/ sala kinowa KBP
24 listopada, godz. 17.00/ wernisaż + warsztaty/ Mediateka

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku