Menu główne

Autorskie spotkanie z emerytowanym oficerem Marynarki Wojennej, Janem Śleszyńskim

13
10/2020
17:00
- 13
10/2020
19:00
Adres wydarzenia: 
Sala kinowo - konferencyjna KBP
Organizator: 

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Gość debiutował w 2017 roku powieścią „Czyszczenie broni”, która opisuje wydarzenia na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku. „Przepustka od Pana Boga” stanowi jej kontynuację. Autor pokazuje w niej czas pierwszej Solidarności i stanu wojennego. Fabuła, osadzona w realiach codziennego życia, ukazuje zapomniane dziś problemy egzystencji Polaków. Odsłania kulisy działań służb specjalnych, przedstawia stosunki panujące w wojsku i działania żołnierzy w stanie wojennym, widziane oczyma oficera biorącego w nich udział. Część trzecia (w przygotowaniu) to przełom lat 1989 – 1990. Każda część stanowi samodzielną całość, a łączy je postać głównego bohatera. Wszystko to jest tłem dla dramatycznych wezwań, przed którymi staje para kochających się młodych ludzi. Wielkie uczucie łączące małżonków i ich determinacja, by być razem, jest motywem przewodnim powieści.Prezentowana powieść powinna zainteresować miłośników najnowszej historii Polski i wojskowości, a w szczególności mężczyzn służących kiedyś w wojsku.

Spotkanie poprowadzi autor książek o literaturze i filozofii, poeta, redaktor, dziennikarz i felietonista, Wojciech Czaplewski.

Liczba osób uczestniczących w spotkaniu zostanie dostosowana do reżimu sanitarnego. Przypominamy Państwu o obowiązku założenia na spotkanie maseczki.

Zapraszamy serdecznie!

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku