Menu główne

Konsultacje społeczne dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części Osiedla Unii Europejskiej

07.09.2020
Zdjęcie przedstawia Osiedle Unii Europejskiej z lotu ptaka

Szanowni Państwo!

Od 8 września 2020 roku zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części Osiedla Unii Europejskiej. W konsultacjach wziąć możesz udział poprzez:

a) punkt konsultacyjny działający w Urzędzie Miejskim w Koszalinie ul. Rynek Staromiejski 6-7, w którym można uzyskać szczegółowe informacje o konsultacjach albo zgłosić swoje uwagi lub wnioski do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego:

- w Wydziale Architektury i Urbanistyki u specjalisty ds. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Pana Łukasza Adamczyka, pok. 313 tel. 94 348 87 86;
- w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji i Turystki u koordynatorki projektu „Liderzy konsultacji społecznych” Pani Anny Łaski – Łebedyńskiej, pok. 131 tel. 94 348 87 90.

Punkt konsultacyjny dostępny będzie od 8 września do 30 listopada 2020 r.

b) Geoankietę – jest to innowacyjne narzędzie do przeprowadzania konsultacji społecznych on-line w obszarze planowania przestrzennego. Jest to narzędzie konsultacyjne, które pozwala poznać i zrozumieć preferencje mieszkańców, dowiedzieć się jak korzystają oni z przestrzeni i jak ją oceniają. Geoankieta dostępna będzie od 8 do 27 września 2020 roku. Mieszkańcy będą mogli bezpośrednio na mapie zaznaczyć swoje preferencje dotyczące dróg, chodników, czy lokalizacji zieleni. Raport z Geoankiety dostępny jest w załączniku na dole strony.

c) spotkanie otwarte podczas którego omówione zostaną procedury zgłaszania wniosków i uwag, będzie można porozmawiać z architektem oraz zgłosić swoje uwagi. Spotkanie odbędzie się 22 września 2020 roku o godzinie 17:00 na terenie Ogrodów Działkowych ROD CAMPING ul. Holenderska 16F w Koszalinie. Spotkanie będzie również transmitowane online na portalu społecznościowym Facebook - facebook.com/KoszalinskieKonsultacje

d) spotkanie konsultacyjne podczas, którego omówione zostaną dotychczas zgłoszone uwagi, omówione zostaną wyniki Geoankiety, a także będzie możliwość zgłoszenia kolejnych uwag i wniosków. Spotkanie odbędzie się 21 października 2020 roku o godzinie 17:00 na terenie Ogrodów Działkowych ROD CAMPING ul. Holenderska 16F w Koszalinie. Spotkanie będzie również transmitowane online na portalu społecznościowym Facebook - facebook.com/KoszalinskieKonsultacje

Uwaga! Ze względu na sytuację epidemiczną w regionie spotkanie konsultacyjne odbędzie się tylko ONLINE! Jeżeli chesz wziąć udział w spotkaniu ONLINE zgłoś się mailowo na adres: konsultacje@um.koszalin.pl. W odpowiedzi dostaniesz link do spotkania oraz instrukcję uczestnictwa w spotkaniu! Data i godzina spotkania pozostają bez zmian.

e) zgłoszenie uwag/wniosków e-mailem - wypełniając formularz konsultacyjny i przesyłając go na adres konsultacje@um.koszalin.pl


Zapraszamy do aktywnego udziału w konsultacjach!


W załączniku do pobrania Zarządzenie Prezydenta Miasta w sprawie konsultacji społeczych dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części Osiedla Unii Europejskiej, a także raport z pierwszego spotkania konsultacyjnego, które odbyło się 22 września 2020 roku oraz kolorowanka dla najmłodszych uczestników konsultacji.Projekt realizowany w ramach:

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój Oś priorytetowa II Działanie 2.19 Usprawnienie procesów inwestycyjno – budowlanych i planowania przestrzennego Konkurs nr POWR.02.19.00-00-KP19/18 pt. „LIDERZY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH".


Loga Funduszy Europejskich

Wspólnie zaplanujmy osiedle!
test

Szanowni Państwo!

Chcialibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Was do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części Osiedla Unii Europejskiej. Poniżej możecie pobrać komiks, który mamy nadzieję, że przekona Was do wzięcia aktywnego udziału we wszystkich etpach naszych kosnultacji. Oprócz tego zapraszamy do obejrzenia spotu reklamowego konsultacji społecznych!Projekt realizowany w ramach:

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój Oś priorytetowa II Działanie 2.19 Usprawnienie procesów inwestycyjno – budowlanych i planowania przestrzennego Konkurs nr POWR.02.19.00-00-KP19/18 pt. „LIDERZY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH".

Loga Funduszy Europejskich

Projekt planu miejscowego
panorama Osiedla Unii Europejskiej podczas zachodu słońca

Poniżej zamieszczamy Projekt planu miejscowego dla części Osiedla Unii Europejskiej oraz Prognozę oddziaływania na środowisko dla planu miejscowego do zapoznania się w ramach konsultacji społecznych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części Osiedla Unii Europejskiej.


1. Tekst projektu planu miejscowego dla części Osiedla Unii Europejskiej 

2. Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzenengo dla części Osiedla Unii Europejskiej

3. Prognoza oddziaływania na środowisko planu miejscowego

4. Położenie obszaru objętego planem miejscowym na tle obszrów Natura 2000

5. Sytuacja na tle obszrów chronionych

6. Prognoza oddziaływnaia na środowisko planu miejscowego - mapa

Projekt realizowany w ramach:
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój Oś priorytetowa II Działanie 2.19 Usprawnienie procesów inwestycyjno – budowlanych i planowania przestrzennego Konkurs nr POWR.02.19.00-00-KP19/18 pt. „LIDERZY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH".

Loga Funduszy Europejskich

Nadal trwają konsultacje!

Do 31 października zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części Osiedla Unii Europejskiej. Zapraszamy do odwiedzenia punktu konsultacyjnego w Urzędzie Miejskim pokój 131 i 313 lub przesłania swoich uwag mailem na adres konsultacje@um.koszalin.pl. 

Już dzisiaj zapraszamy do udziału w drugim spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 21 października 2020 r. o godzinei 17.00 na terenie Ogrodów Działkowych ROD CAMPING ul. Holenderska 16F. Spotkanie będzie również transmitowane online na profilu Koszalińskie Konsultacje na portalu Facebook.

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem z pierwszego spotkania konsultacyjnego, które odbyło się 22 września 2020 roku oraz obejrzenia spotu zachęcającego do udziału w kolejnym spotkaniu.

Spotkanie konsultacyjne ONLINE!

Szanowni Państwo,

ze względu na sytuację epidemiczną w naszym regionie planowane spotkanie konsultacyjne dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego dla części Osiedla Unii Europejskiej odbędzie się tylko ONLINE!

Spotkanie przeprowadzimy na Zoomie (namiary na nasz pokój znajdują się poniżej), rozpoczniemy 21 października równo o 17.00, ale od 16.40 będzie możliwość dołączenia i przetestowania, czy wszystko działa.

Jeżeli chcesz aktywnie wziąć udział w spotkaniu przygotuj urządzenie z kamerą i mikrofonem (laptop, telefon). Zachęcamy do tego!

W czasie spotkania będzie możliwość zadawania pytań i udziału w dyskusji. Będzie możliwość korzystania z chatu na Zoomie oraz komentowania na Facebooku.

Nasz pokój spotkania:

https://us02web.zoom.us/j/89169383730?pwd=eXRjWkNzU3AvcU5YV29RanlUVzJGUT09

(ID spotkania: 891 6938 3730).

Przed dołączeniem do rozmowy może okazać się potrzebne zainstalowanie Zooma (zajmuje to dosłownie chwilę, czyli pobranie pliku instalacyjnego oraz jego otworzenie).

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Koszalińskie Konsultacje na Facebooku – podczas transmisji widoczne będą tylko te osoby, które zabierają głos, jeśli więc nie chcesz, by Cię widziano, mów z wyłączoną kamerą (możesz też nie wpisywać imienia i nazwiska jako swojej nazwy, jednak miło nam będzie jeżeli będziemy Ciebie widzieli). W trakcie będziemy robić zdjęcia, ale tylko w celu przygotowania raportu ze spotkania.

A jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy z logowaniem albo pytania do architekta, których nie będziesz mógł zadać na Zoomie albo Facebooku zachęcamy do skorzystania z telefonu 94 348 87 80.

Pod tym numerem telefonu postaramy się rozwiązać problemy albo przekażemy architektowi Twoje pytanie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu ONLINE!

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku