Menu główne

XVIII Hanza Jazz Festiwal - koncert Joaqin Sosa Quartet

14
10/2023
19:00
Adres wydarzenia: 
ul. Zwycięstwa 105
Organizator: 

Centrum Kultury 105

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Joaquin Sosa, uznany na świecie kubański muzyk jazzowy, utalentowany multiinstrumentalista, gra na klarnecie, saksofonie tenorowym i flugelhornie. Ukończył z wyróżnieniami Conservatorio Amadeo Roldan w Hawanie, w klasie klarnetu z muzyki klasycznej. Jego pasją zawsze jednak była muzyka jazzowa i to właśnie z nią związał swoją przyszłość artystyczną. Jako młody klarnecista zajął I miejsce w Krajowym Konkursie Instrumentów Dętych na Kubie oraz III miejsce w Międzynarodowym Konkursie JOJAZZ, którego był najmłodszym uczestnikiem, w kolejnych latach zajął III miejsce w Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Klarnetowym ICCC i I miejsce w Konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Jego występy można było podziwiać na wielu festiwalach jazzowych na Kubie i Barbados, w Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Polsce, gdzie miał przyjemność występować z takimi wielkimi artystami jak: Wynton Marsalis, Victor Goines, Roy Hargrove, Horacio El Negro, Giovanni Hidalgo, Arturo Tappin y Frederic Yonnet. Joaquin był zaproszony przez 14-krotnego laureata nagród GRAMMY Maestro Paquito D’Rivera do występu w dwóch koncertach “Galician Connection” i “100 Años de Bebo”.
W jego opinii, Sosa to “jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych muzyków we współczesnym świecie klarnetu”.

W 2019 roku nagrał pierwszy autorski album jazzowy “Caminando”. W 2021 roku Sosa wydał drugi album „Joaquin Sosa Quartet – Katowice Session”, który został doceniony przez Europe Jazz Network i pojawił się na liście Europe Jazz Media Chart w lipcu 2021.

Bilety w cenie 40 zł dostępne online i stacjonarnie. Karnet trzydniowy do nabycia tylko w recepcji i kasie CK105 w cenie 99 zł.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku