Menu główne

Wernisaż wystawy Anatola Martyniuka i Adama Papke pt. „Nie tylko pejzaż”

23
05/2024
18:00
Adres wydarzenia: 
ul. Piastowska 2
Organizator: 

Filharmonia Koszalińśka i Centrum Kultury 105

Kategoria: 
Imprezy kulturalne
Centrum Kultury 105 w Koszalinie zaprasza na wernisaż prac stworzonych w technice akwareli przez dwóch uznanych polskich artystów: Anatola Martyniuka i Adama Papke. 

Anatol Martyniuk 
Urodził się w 1960 roku w Krzemieńcu na Wołyniu. Po ukończeniu studiów artystycznych we Lwowie, od 1987 roku zajmuje się pracą twórczą - malarstwem sztalugowym i akwarelą. Uczestnik Wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych na Ukrainie, we Francji, w Polsce i Niemczech. Jako członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich brał udział w prestiżowych wystawach, m.in. w Międzynarodowym Biennale Akwareli Castra 2015, Słowenia; Międzynarodowej Wystawie Akwareli ECWS w Salamance, Hiszpania; Międzynarodowej Wystawie Akwareli w Emmerich am Rhein, Niemcy. Brał udział w licznych plenerach malarskich i podróżach artystycznych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych na Ukrainie, w Polsce i Niemczech, we Włoszech i Francji. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Adam Papke
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W latach 1987 -1993 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek artystyczno – pedagogiczny. W 1993 roku uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof.Mieczysława Wiśniewskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią reklamową oraz projektowaniem graficznym. Specjalizuje się w technice akwareli – technice trudnej wymagającej sposobu natychmiastowego podejmowania decyzji w położeniu każdej plamy barwnej. W tej jedynej w swoim rodzaju technice szuka wyrazu formy, która byłaby do niego przynależna. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych prestiżowej rangi w zakresie techniki akwareli. Adam Papke brał udział w licznych plenerach oraz podróżach artystycznych w kraju i za granicą. Prace Adama Papke znajdują się w zbiorach muzeów oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą – Niemcy, USA, Kanada, Japonia, Hiszpania, Ukraina, Francja, Szwecja, Litwa, Peru, Norwegia, Włochy i Wielka Brytania. Wiceprezes Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Członek honorowy Accademia Internazionale dell' Acquarello Monza.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku