Menu główne

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

08
10/2020
17:00
- 08
10/2020
19:00
Adres wydarzenia: 
Koszalińska Biblioteka Publiczna, Sala kinowa, pl. Polonii 1
Organizator: 

Koszalińska Biblioteka Publiczna, Dyskusyjne Kluby Książki

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają  w dniu 8 października o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z pisarką, ale także neurolożką z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem, Ałbeną Grabowską.

Imię „Ałbena” (Kwitnąca Jabłoń) nawiązuje do jej bułgarskich korzeni. Kiedyś oddana była wyłącznie pacjentom (szczególnie chorującym na padaczkę), gdyż jest najmłodszym epileptologiem w Polsce – lekarzem neurologiem zajmującym się leczeniem osób chorych na epilepsję. Od dziewięciu lat również autorką powieści dla dorosłych oraz dzieci.

Z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie. Zadebiutowała w 2011 roku, wydając książkę „Tam, gdzie urodził się Orfeusz". Spisała w niej swoje wspomnienia i wiedzę o rodzinnych Radopach. Burzliwa historia jej rodziny splata się w niej z opowieściami o codzienności, kulturze, tradycjach, geografii, historii i bułgarskiej kuchni. To podróż w krainę wspomnień, ale także opowieści o różnicach kulturowych, językowych i mentalnych.

Jest autorką słynnej sagi „Stulecie Winnych”, na podstawie której powstał popularny serial emitowany na antenie TVP. Sto lat z życia rodziny Winnych, to historia ludzi, których los został uwarunkowany przez burzliwe czasy I i II wojny światowej, okres powojenny i współczesność.

Ostatnia książka pisarki – I tom sagi „Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił” opisuje świat, w którym pokazane są trudności, przed jakimi stawali polscy lekarze na przełomie XIX i XX wieku: brak państwowości, zsyłki, obowiązek nauki w języku rosyjskim, kontrole władz w szpitalach czy brak możliwości studiowania medycyny przez kobiety to tylko niektóre tematy.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku