Menu główne

"KOSZALIN/PISANIE PRZESTRZENI" SPOTKANIE Z GRETĄ GRABOWSKĄ

20
09/2022
18:00
Adres wydarzenia: 
Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego ul. Piastowska 7
Organizator: 

Urząd Miejski w Koszalinie i Centrum Kultury 105

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Zanim przedstawiony zostanie szczegółowy program III Koszalińskiego Kongresu Kultury organizatorzy przygotowali dwie przedkongresowe niespodzianki. Pierwsza z nich to „Koszalin/pisanie przestrzeni” czyli spotkanie z Gretą Grabowską.

Greta Grabowska - artystka urodzona w Koszalinie. Ukończyła studia plastyczne na ASP w Gdańsku, na wydziale architektury wnętrz, a następnie architekturę krajobrazu na SGGW w Warszawie. Tworzy barwne, papierowe kompozycje. Niezmiennie fascynuje ją struktura tego materiału, delikatność, przejrzystość. Jej obrazy dotykają miejskich przestrzeni. Tworzy prace wrażeniowe, rozmigotane skrawkami bibuł i barwionych gazet. Rysunek renesansowej perspektywy „ukrywa” pod plamami barw. W swoim dorobku ma przeszło czterdzieści wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i poza jego granicami.

Artystka opowie o przefiltrowanej przez swoją wrażliwość mapie ulubionych kulturalnych miejsc naszego miasta. Poprowadzi nas przez autorską opowieść o mieście, które zna od zawsze, o Koszalinie, w którym się urodziła, wychowała, mieszka i tworzy.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku