Menu główne

Jubileuszowy Koncert Zespołu Tańca Ludowego "Bałtyk" z okazji 35 - lecia

28
05/2022
18:00
Adres wydarzenia: 
Amfiteatr w Koszalinie
Organizator: 

Centrum Kultury 105

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

35-lecie Zespołu Tańca Ludowego „Bałtyk”/ wstęp wolny – wejściówki do pobrania w CK105.

W koncercie wezmą udział obecni i byli członkowie zespołu, prowadzonego przez Bernadettę Durbacz oraz zaproszeni goście. Zespół Tańca Ludowego „Bałtyk”powstał w 1987 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Koszalinie pod nazwą Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mały Bałtyk”. Jego założycielem i choreografem do dnia dzisiejszego jest Bernadetta Durbacz. W 2007 roku grupa przyjęła nazwę Zespół Tańca Ludowego „Bałtyk”.

W ciągu 35 lat istnienia zespołu swoją przygodę z tańcem przeżywały setki uzdolnionych dzieci i młodzieży. Miały możliwość prezentować piękno polskiego folkloru na scenach Europy i Azji. Polskie tańce narodowe i regionalne podziwiali widzowie: Austrii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Francji, Grecji, Holandii, Hiszpanii, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Turcji, Włoch i byłej Jugosławii.

Zespół Tańca Ludowego „Bałtyk” jest laureatem krajowych i międzynarodowych festiwali folklorystycznych. W 2002 roku otrzymał Dyplom Honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w upowszechnianiu kultury ludowej. Wielokrotnie też został nagradzany przez Prezydenta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Aktualni tancerze Zespołu Tańca Ludowego „Bałtyk” to osoby w różnym wieku, połączone wspólną pasją propagowania polskiej kultury w folklorystycznym wydaniu.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku