Termin nabór wniosków o wsparcie w ramach działania 6.4

04.07.2022
wiejski pejzaż w karpatach.

Wydział Rozwoju i Współpracy Terytorialnej informuje, że na stronie ARiMR, pod linkiem: https://www.gov.pl/web/arimr/poddzialanie-64-wsparcie-inwestycji-w-tworzenie-i-rozwoj-dzialalnosci-pozarolniczej---nabor-30-listopada-do-13-stycznia-2021-r opublikowano termin nabór wniosków o wsparcie w ramach działania 6.4 „Wsparcie inwestycji w tworzeniu i rozwoju działalności pozarolniczej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020r. 

Nabór wniosków rozpocznie się od 7 lipca 2022 r. i potrwa do 19 sierpnia 2022 r.

Zgodnie z przepisami o pomoc może ubiegać się podmiot, który:

jako osoba fizyczna, osoba prawna, wspólnicy spółki cywilnej lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która jako mikro lub małe przedsiębiorstwo, w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014, wykonuje działalność gospodarczą: obejmującą świadczenie usług w jednym z zakresów określonych w lp. 1–5 załącznika nr 1 do rozporządzenia, tj.:

- działalność usługową związaną z rolnictwem,

- działalność usługową związaną z leśnictwem,

- działalność usługową związaną z rolnictwem w zakresie zabezpieczania lub utrzymania urządzeń wodnych,

- działalność usługową związaną z rolnictwem i leśnictwem w zakresie mycia i dezynfekcji,

- działalność usługową związaną z rolnictwem w zakresie wykorzystania technologii cyfrowych przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy w przypadku:

- działalności usługowej związanej z rolnictwem,

- działalności usługowej związanej z leśnictwem.

- jako osoba fizyczna, osoba prawna, wspólnicy spółki cywilnej lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która jako mikro lub małe przedsiębiorstwo w rozumieniu załącznika I do ww. rozporządzenia Komisji podejmuje działalność gospodarczą obejmującą świadczenie usług w jednym z zakresów określonych w lp. 3–5 załącznika nr 1 do rozporządzenia, tj.:

- działalność usługową związaną z rolnictwem w zakresie zabezpieczania lub utrzymania urządzeń wodnych,

- działalność usługową związaną z rolnictwem i leśnictwem w zakresie mycia i dezynfekcji,

- działalność usługową związaną z rolnictwem w zakresie wykorzystania technologii cyfrowych.

- jest zdolny do zrealizowania operacji i osiągnięcia jej celu;

- ma nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, zwany dalej "numerem identyfikacyjnym".


Wsparcie może zostać udzielone podmiotom zdolnym do realizacji przedsięwzięcia, jednak wyłącznie wtedy, gdy jego realizacja nie jest możliwa bez udziału środków publicznych (tzw. efekt deadweight).

Pomoc może być udzielona jeżeli zostały spełnione inne warunki określone w rozporządzeniu wykonawczym oraz wymagania określone przepisami prawa związanymi z realizacją operacji.

Pomoc jest udzielana w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji. Refundacji podlegają koszty inwestycji kwalifikującej się do wsparcia, poniesione przez beneficjenta, w wysokości do:

50% kosztów kwalifikowalnych w przypadku:

- działalności usługowej związanej z rolnictwem,

- działalności usługowej związanej z leśnictwem,

- działalności usługowej związanej z rolnictwem i leśnictwem w zakresie mycia i dezynfekcji,

65% kosztów kwalifikowalnych w przypadku:

- działalności usługowej związanej z rolnictwem w zakresie zabezpieczania lub utrzymania urządzeń wodnych,

- działalności usługowej związanej z rolnictwem w zakresie wykorzystania technologii cyfrowych.

Pomoc przyznaje się i wypłaca do wysokości limitu, który w okresie realizacji Programu wynosi 500 000 zł na jednego beneficjenta.

Wnioski będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR właściwe ze względu na miejsce realizacji inwestycji. Dokumenty będzie można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę, albo przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej. Wniosek można również wysłać w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków znajdują się na stronie ARiMR.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku