Uwaga - zmiany w dokumentacji konkursowej dla Działania 5.3 na dzień 18.09.2018 r.

20.09.2018

Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 oraz Gmina Miasto Koszalin – Instytucja Pośrednicząca powołana dla wdrażania Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 ogłaszają nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 5.3 Budowa i przebudowa dróg lokalnych (gminnych i powiatowych) w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko – Kołobrzesko – Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego.

Numer naboru: RPZP.05.03.00-IZ.00-32-001/16

Informacja o naborze

Termin, od którego można składać wnioski

01 września 2016 r.

Termin, do którego można składać wnioski

tryb pozakonkursowy – nie dotyczy

Termin rozstrzygnięcia naboru

tryb pozakonkursowy – nie dotyczy

Miejsce składania wniosków

Pisemny wniosek o przyznanie pomocy można składać osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30, a także wysłać drogą pocztową lub przesyłką kurierską
na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Wydział Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego

ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 30

70-203 Szczecin.

Sposób składania wniosków

Skuteczne złożenie dokumentacji aplikacyjnej polega na opublikowaniu wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami w wersji elektronicznej w Serwisie Beneficjenta Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 (LSI2014) w terminie wskazanym w wezwaniu oraz złożeniu do IZ RPO WZ pisemnego wniosku o przyznanie pomocy, podpisanego zgodnie z zasadami reprezentacji obowiązującymi wnioskodawcę, zawierającego właściwą sumę kontrolną, najpóźniej w terminie 7 dni od daty wskazanej w wezwaniu.

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu złożenia dokumentacji aplikacyjnej, liczenia terminów oraz dotyczące możliwości dokonywania uzupełnień zawarte są w treści regulaminu naboru.

Kto może składać wnioski?

W ramach Działania 5.3 podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie są:

-      jednostki samorządu terytorialnego

wskazane w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego (zwanej dalej Strategią ZIT KKBOF) oraz partnerstwa tych podmiotów.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

  1. W ramach naboru dofinansowane będą ujęte w Planie Inwestycji Transportowych Województwa Zachodniopomorskiego zadania drogowe na drogach gminnych i powiatowych, które wskazane zostały w Strategii ZIT KKBOF. Działanie służyło będzie realizacji Strategii ZIT KKBOF, poprzez poprawę połączeń wewnątrz obszaru Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego.
  2. Realizacja projektów w ramach niniejszego Działania ma na celu poprawę dostepności drogowej do regionalnych ośrodków wzrostu oraz obszarów wykluczonych
  3. W naborze zaplanowano wsparcie w ramach jednego typu projektu: budowa i/lub przebudowa dróg lokalnych (gminnych i powiatowych).
  4. W ramach niniejszego naboru mogą być realizowane wyłącznie projekty o charakterze stacjonarnym, tj. takie, dla których możliwe jest określenie ich lokalizacji na obszarze Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego oraz terenach przyległych, pod warunkiem ujęcia w Strategii ZIT KKBOF i realizacji jej celów.W ramach naboru wsparcie mogą uzyskać wyłącznie projekty realizowane w ramach Strategii ZIT KKBOF.

Kryteria wyboru projektów

1)    Kryteria wyboru projektów obowiązujące przed nowelizacją ustawy wdrożeniowej, która weszła w życie z dniem 2 września 2017 r.

2)    Kryteria wyboru projektów zaktualizowane w związku z nowelizacją ustawy wdrożeniowej, która weszła w życie z dniem 2 września 2017 r.

Finanse:

1) Maksymalny poziom dofinansowania projektu ze środków EFRR wynosi 85% całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu.

2) Minimalny wkład własny wnioskodawcy wynosi 15% całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu.

3) Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi
łącznie 4 000 000 EUR (cztery miliony 00/100 EUR). Na dzień aktualizacji niniejszego regulaminu kwota ta w PLN wyliczona w oparciu o kurs Europejskiego Banku Centralnego z przedostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego ww. aktualizację – z zastrzeżeniem pkt 4 – wynosi 17 576 000 PLN (słownie: siedemnaście milionów pięćset siedemdziesiąt sześć tysięcy złotych 00/100 PLN).

Regulamin naboru (załączniki)

1)    Regulamin naboru (projekty, dla których wezwanie do złożenia wniosku o dofinansowanie nastąpiło przed 22 listopada 2017 r.);

2)   Karty oceny (Projekty wezwane do złożenia wniosku o dofinansowanie przed 02.09.2017 r.)

3)   Karty oceny (Projekty wezwane do złozenia wniosku o dofinansowanie od dnia 02.09.2017 r. do dnia 21.11.2017 r.

UWAGA: Do projektów, dla których wezwanie do złożenia wniosku nastąpiło w okresie od 2 września 2017 r. do dnia 21 listopada 2017 r. włącznie, zastosowanie ma powyższy regulamin naboru z odpowiednim uwzględnieniem:

-       zmian przepisów wprowadzonych ustawą z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie ustawy
o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych
w perspektywie finansowej 2014-2020 oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2017 r., poz. 1475) dotyczących m.in weryfikacji warunków formalnych oraz oczywistych omyłek w dokumentacji aplikacyjnej;

-       kryteriów wyboru projektów zaktualizowanych w związku z nowelizacją ustawy wdrożeniowej.

Procedura weryfikacji warunków formalnych oraz poprawy oczywistych omyłek

Regulamin naboru (załączniki)

2)    Regulamin naboru (projekty, dla których wezwanie do złożenia wniosku o dofinansowanie nastąpiło od 22 listopada 2017 r.)

3)    Karty oceny

Inne ważne informacje

  1. Dofinansowanie ubiegać się mogą tylko projekty, które pozytywnie przeszły proces identyfikacji projektu pozakonkursowego, o którym mowa w art. 48 ust. 3 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz.U. z 2018 r., poz. 1431, t.j.) oraz zostały wpisane do Wykazu projektów zidentyfikowanych przez właściwą instytucję w ramach trybu pozakonkursowego wraz z informacją o projekcie i podmiocie, który będzie wnioskodawcą, stanowiącego załącznik nr 5 do SOOP.
  2. W przypadku negatywnej oceny projektu wnioskodawcy nie przysługuje protest.

Pytania i odpowiedzi

Pytania prosimy kierować mailowo na adres: wwrpo@wzp.pl lub telefonicznie pod numerem: 91 44 11 100.

Wersje archiwalne dokumentów konkursowych

Linki

www.rpo.wzp.pl

www.funduszeeuropejskie.gov.pl

www.koszalin.pl/pl/zit

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Płatność online

Płatność online

za usługi

urzędowe

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku