Upowszechnianie kultury jamneńskiej

27.06.2023
Upowszechnianie kultury jamneńskiej

Realizujemy projekt pn. „Upowszechnianie kultury jamneńskiej”, który obejmuje następujące działania:

1. Porozumienie z Parafią pw. św. Matki Teresy z Kalkuty w Koszalinie reprezentowaną przez: ks. Jarosława Krylika – Proboszcza Parafii, dzięki czemu udostępniony został dla zwiedzających Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w Jamnie. Bezpłatne zwiedzanie Kościoła z przewodnikiem odbywa się według następującego harmonogramu:
1) Każdy wtorek – począwszy od 20.06.23r. do 29.08.23r. w godzinach 16:00 -18:00,
2) Każdy czwartek – począwszy od 22.06.23r. do 31.08.23r. w godzinach 16:00 -18:00,
3) Każda niedziela – począwszy od 25.06.23r. do 27.08.23r. w godzinach 16:00 -19:00.

2.Na przystani w Jamnie oraz w Mielnie znajduje się po 10 tablic upowszechniających walory turystyczne Koszalina. Tablice promują atrakcje Jamna i kulturę jamneńską oraz pozostałe najważniejsze atrakcje turystyczne miasta. Na tablicach zamieszczone są zdjęcia, informacje o przedstawionej atrakcji (tekst w wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej) oraz kody QR umożliwiające szybkie przekierowanie do strony internetowej danej atrakcji turystycznej. Na każdej z tablic znajdują się również elementy charakterystyczne dla haftu jamneńskiego.

3. Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w zakładce Turystyka – Co warto zobaczyć – Top 10 – Kultura jamneńska zamieszczone są wszystkie najważniejsze informacje o atrakcjach Jamna oraz przybliżające kulturę jamneńską, którą warto poznać. https://www.koszalin.pl/pl/page/kultura-jamnenska


4. Na dwóch autobusach MZK można zobaczyć naklejki przybliżające kulturę jamneńską oraz najważniejsze zabytki Jamna: XIV wieczny Kościół gotycki, Zagrodę Jamneńską i Statek Julek. Realizacja ta, podobnie jak zamontowanie tablic na przystaniach, była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacji.

We wszystkich materiałach promocyjnych związanych z realizowanym projektem zamieszczane są elementy charakterystyczne dla haftu jamneńskiego, które tworzą spójny motyw przewodni, podkreślający wyjątkowość kultury obszaru Jamna. Elementy te utrzymywane są w kolorach niebieskim, zielonym, czerwonym, żółtym i białym, z roślinną ornamentyką - najczęściej z motywami tulipana, polnych kwiatów, rozet i serc.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku