Uroczystości upamiętniające Ofiary Zbrodni Katyńskiej w Koszalinie
W Koszalinie odbędą się uroczystości poświęcone pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – jednej z najtragiczniejszych kart w historii Polski. Wydarzenie będzie okazją do wspólnego oddania hołdu pomordowanym oraz chwili refleksji nad losami narodu.
Główne obchody zaplanowano na 13 kwietnia. O godz. 12:00 przy Pomniku Martyrologii Narodu Polskiego na Cmentarzu Komunalnym rozpocznie się oficjalna część uroczystości, w ramach której przewidziano:
- odśpiewanie hymnu państwowego,
- przemówienia okolicznościowe,
- modlitwę za pomordowanych,
- Apel Pamięci,
- złożenie wiązanek kwiatów.
Następnie o godz. 13:00 w kościele pw. św. Marcina przy ul. Zwycięstwa 202D odprawiona zostanie msza święta w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Po nabożeństwie odbędzie się odsłonięcie tablicy upamiętniającej Kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w Katyniu.
Uroczystościom towarzyszyć będzie również wydarzenie poprzedzające – Marsz Katyński (inscenizacja), który odbędzie się 11 kwietnia o godz. 17:00 na terenie przy torach kolejowych przy ul. Kamieniarskiej. W jego trakcie uczestnicy przejdą ulicami Kamieniarską i Gnieźnieńską w asyście funkcjonariuszy NKWD, a całość zakończy się przy Pomniku Martyrologii Narodu Polskiego na Cmentarzu Komunalnym.
Zapraszamy mieszkańców do udziału w obchodach i wspólnego uczczenia pamięci Ofiar.


