Menu główne

Pomorze Zachodnie ze wsparciem dla koszalińskiej kultury

19.06.2020

Pomorze Zachodnie wesprze Koszalin kwotą 850 tys. zł z przeznaczeniem na Filharmonię Koszalińską i Bałtycki Teatr Dramatyczny. Obie instytucje realizują koncerty, spektakle i działania kulturalne w różnych częściach regionu. Umowę o dofinansowaniu podpisano w piątek 19 czerwca br. w Koszalinie.

Podpisy pod umowami złożyli prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński, wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj oraz członek zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

Pomoc finansową dla Koszalina na wniosek Zarządu Województwa zaakceptował w marcu tego roku Sejmik.

Na potrzeby Bałtyckiego Teatru Dramatycznego trafi 500 tys. zł. Pomoc finansowa zostanie przeznaczona przede wszystkim na produkcję, promocję i eksploatację spektakli na terenie województwa. W ramach przyznanej dotacji teatr planuje 6 premier przeznaczonych dla różnych grup wiekowych, a także organizację 11. Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr”.

Ponadto Bałtycki Teatr Dramatyczny przewiduje prezentacje ok. 35 spektakli na terenie województwa w takich miejscowościach jak: Łazy, Goleniów, Gryfice, Sarbinowo, Sławoborze, Tychowo, Wałcz, Połczyn-Zdrój, Nowogard, Choszczno, Kołobrzeg, Złocieniec,  Świdwin, Drawsko Pomorskie, Sławno, Białogard, Darłowo, Sianów. 

- Cieszę się, że krok po kroku udaje nam się zwiększać środki, którymi wspieramy koszalińską kulturę. Dzięki temu wzmacniamy to, jak rezonuje ona na resztę regionu. Tym razem to o 50 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym – zaznacza wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

-Pieniądze przeznaczone przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego na wsparcie koszalińskiej kultury to wymierny i bardzo potrzebny wkład w zbogacenie oferty kulturalnej nie tylko dla mieszkańców Koszalina ale także dla całego regionu. Dobrze, że udało się te środki nieco zwiększyć w stosunku do ubiegłych lat – podkreśla z kolei prezydent Koszalina Piotr Jedliński –serdecznie za to dziękuję.

Filharmonia Koszalińska otrzyma 350 tys. zł pomocy finansowej. Instytucja współpracuje z wybitnymi artystami z kraju oraz z zagranicy, a obok koncertów symfonicznych realizuje również opery. W ramach dotacji planuje 15 koncertów, m.in. w Kołobrzegu, Sławnie, Szczecin,  Darłowie, Sianowie, Siemczynie, Tychowie, Szczecinku, Polanowie oraz Koszalinie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku