Menu główne

Nasi rówieśnicy, nasze miasta i regiony - Poznajmy się bliżej

26.04.2019

Po raz kolejny,mamy zaszczyt zaprosić młodych twórców oraz  placówki kultury  i placówki oświatowe, do udziału w  osiemnastej  edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla młodzieży szkolnej pt: ,,Nasi rówieśnicy, nasze miasta  i regiony - Poznajmy się bliżej”.

Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu jest Klub ,,Bałtyk” Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Na Skarpie”, a współorganizatorem Urząd Miejski   w Koszalinie.

Celem Konkursu jest promowanie i plastyczna prezentacja  różnych wizji lokalnych społeczności z naszych regionów, w kraju i zagranicą – miast partnerskich Koszalina.

Konkurs, adresowany do młodzieży żyjącej w integrującej się Europie, daje możliwość autoprezentacji i przedstawienia cennych spostrzeżeń na temat ich środowiska w formie artystycznej wypowiedzi; jest także pretekstem do porównania  i szukania wartości uniwersalnych.

Honorowy patronat nad   konkursem przyjął bez wahania, po raz kolejny, Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński.

Koszalin od lat współpracuje z miastami: Bourges we Francji, Berlin, Neubrandenburg, Neumunster i Schwedt w Niemczech czy Gladsaxe w Danii oraz Lida a Białorusi czy też Iwano-Frankowsk na Ukrainie. Warto abyśmy po raz kolejny pozyskali uczestników z tych pięknych miast  i regionów.

Warunki uczestnictwa i terminy zawarte są w Regulaminie Konkursu, który znajduje  się na facebooku Klubu (  Klub Bałtyk KSM Na Skarpie) . Prace można nadsyłać do 10 maja br.

Poprzednie edycje pozwoliły na zapoznanie się z twórczością plastyczną młodzieży i są okazją do wzajemnego poznania. Tegoroczna wystawa pokonkursowa będzie kolejnym krokiem w tym kierunku i jak zwykle pokaże nam, jak jesteśmy sobie bliscy, mimo granic. Uroczyste podsumowanie 19 edycji konkursu i uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej, najlepszych prac laureatów odbędzie się 31 maja 2019 r., w Galerii Klubu, w ramach obchodów Dni Koszalina’2019.

Zapraszamy serdecznie do udziału  w konkursie.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku