Menu główne

Koszaliński Rower Miejski po pierwszym sezonie!

27.11.2018

30 listopada kończy się pierwszy sezon roweru publicznego w Koszalinie. Przez siedem miesięcy koszalinianie wypożyczyli rowery 78 tysięcy razy! W systemie zarejestrowało się ponad 9 tysięcy użytkowników.

Z rowerów można korzystać do 30 listopada. O północy z piątku na sobotę możliwość wypożyczenia zostanie wyłączona, można będzie jeszcze zwracać wcześniej wypożyczone jednoślady. Potem trafią one do magazynu i tam pozostaną do lutego tak, by w marcu rozpocząć kolejny sezon funkcjonowania Koszalińskiego Roweru Miejskiego.

„Koszaliński Rower Miejski jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Proste, sprawne i niezawodne funkcjonowanie całego systemu bardzo szybko przekonało koszalinian do częstego korzystania z rowerów. Jeżeli do tego dodamy nowoczesną infrastrukturę rowerową, bardzo dobrą współpracę miasta ze środowiskiem rowerowym, czy  działania na rzecz promowania ruchu i aktywności na rowerach oraz co za tym idzie na rzecz ochrony środowiska – dostrzegamy nową jakość w koszalińskiej przestrzeni publicznej. Co ważne – zauważają ją także specjaliści z branży. Dowodem jest ostatni ranking pisma "Rowertour", które awansowało nasze miasto aż o 14 miejsc w górę, dzięki czemu zajmujemy 12 lokatę w kraju. To  oczywiście nie oznacza, że spoczniemy na laurach. Przed nami kolejne prace m.in. związane z tworzeniem roweru regionalnego, opartego o współpracę z sąsiednimi gminami i miastami” – mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

 „To pierwszy sezon Koszalińskiego Roweru Miejskiego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego wyników. Każdy rower został wypożyczony średnio niemal 800 razy. Niektóre mają za sobą nawet 1500 przejazdów. Widać wyraźnie, że koszaliński system spełnia swoje założenia, a rowery służą mieszkańcom nie tylko w celach rekreacyjnych, ale przede wszystkim w codziennym transporcie” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Najlepszym miesiącem w tym sezonie był maj. Przez 31 dni rowery wypożyczono 19,7 tysięcy razy. Najwięcej w niedzielę, 13 maja, kiedy odnotowano 828 przejazdów. W całym sezonie największą popularnością cieszyły się stacje Ratusz, Budowlanka i Gnieźnieńska. Koszalinianie najchętniej pokonywali na rowerach dystans między Budowlanką a Politechniką. Średni czas jednego wypożyczenia Koszalińskiego Roweru Miejskiego w tym sezonie to 29 minut i 16 sekund.

W tym sezonie rowery publiczne można w Koszalinie wypożyczać od 27 kwietnia. Na 10 stacjach dostępnych jest 100 jednośladów. By z nich skorzystać, wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem Nextbike. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

Promocja zachowań energooszczędnych poprzez utworzenie Roweru Miejskiego w ramach projektu "Inwestycje w zintegrowaną infrastrukturę związaną z transportem niskoemisyjnym na terenie Koszalina" jest współfinansowana ze środków Eropejskiego Funduszu Rozwoju Reigionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.


                                                                                                               Oznakowanie UE

 

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku